Ministerstvo zemědělství investovalo do rozvoje vodovodní a kanalizační sítě miliardu korun

27.08.2015 7:36 | Zprávy

Zpráva o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2014 přináší souhrnnou informaci například o hospodaření s vodami, ochraně povrchových i podzemních vod a ochraně před povodněmi. Takzvanou Modrou zprávu připravují Ministerstva zemědělství a životního prostředí každoročně.

Ministerstvo zemědělství investovalo do rozvoje vodovodní a kanalizační sítě miliardu korun
Foto: mze.cz
Popisek: Ministerstvo zemědělství ČR

V roce 2014 bylo v České republice zásobováno z vodovodů 9,917 milionů lidí, tj. 94,2 % z celkového počtu obyvatel. Délka vodovodní sítě byla prodloužena o 1 467 kilometrů a dosáhla 76 948 kilometrů. Nová výstavba a dostavba stávajících vodovodů zvýšila počet lidí zásobených vodou o 62 765. Nejvyšší podíl obyvatel zásobených pitnou vodou z vodovodů byl v Karlovarském kraji (100 %), v Praze (100 %) a v Moravskoslezském kraji (99,9 %), nejnižší podíl byl v kraji Plzeňském (84,1 %) a Středočeském (85,4 %).

V domech připojených na kanalizaci žilo 8,828 milionů obyvatel, to je 83,9 % z celkového počtu. Počet lidí napojených na kanalizaci vzrostl meziročně o 123 937. Do kanalizací bylo vypuštěno (bez zpoplatněných srážkových vod) celkem 446,1 mil. m3 odpadních vod. Z tohoto množství bylo čištěno 96,9 % odpadních vod (bez zahrnutí vod srážkových), což představuje 432,3 mil. m3. Ministerstvo zemědělství podpořilo výstavbu a obnovu vodovodů a kanalizací přibližně 1 miliardou korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Obec Opatovec zakládá přírodní park u kaple sv. Václava

20:16 Nadace ČEZ: Obec Opatovec zakládá přírodní park u kaple sv. Václava

Obec Opatovec zahajuje projekt výsadby přírodního parku v klidové zóně v těsné blízkosti památkově c…