Ministerstvo zemědělství poskytuje novou dotaci na ochranu zvířecích mláďat při senoseči

31.05.2023 7:05 | Tisková zpráva

Ministerstvo zemědělství (MZe) upozorňuje zemědělce, aby při sečení luk a sklizni polí ochránili srnčata, která se můžou skrývat v porostu. Za nedbalost hrozí pokuta až 10 tisíc korun. MZe poskytuje dotace na plašiče nebo nově na signální zařízení, které zemědělce upozorní, že se v poli schovává mládě.

Ministerstvo zemědělství poskytuje novou dotaci na ochranu zvířecích mláďat při senoseči
Foto: mze.cz
Popisek: Ministerstvo zemědělství ČR

Začínají senoseče, a tedy doba, kdy zemědělské stroje každoročně zraní nebo usmrtí mláďata, která se skrývají v lukách nebo porostech.

„Jednoduchá metoda, jak zabránit zranění nebo usmrcení srnčat, je sklízet tak, aby zemědělský stroj vytlačil zvěř od středu na okraj pole. To ale není vždycky proveditelné. Ministerstvo zemědělství poskytuje podpory, s jejichž pomocí mohou zemědělci zvěř ochránit. Na pořízení a instalaci plašičů dáváme myslivcům 2 tisíce korun na jeden kus a 150 hektarů zemědělské půdy. Novinkou letošního roku je dotace pro zemědělce na zařízení pro identifikaci zvířat v porostu,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Podvodníci okrádají lidi pod rouškou nabídky práce

19:15 Policie ČR: Podvodníci okrádají lidi pod rouškou nabídky práce

Na policisty se obrátila mladá žena z Táborska s tím, že se nejspíš stala obětí podvodu.