Ministr Jan Mládek dnes jednal s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou o budoucnosti JE Temelín

19.01.2015 21:08

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se dnes v podvečer v Českých Budějovicích setkal s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou. Hlavním tématem jejich rozhovoru byla budoucnost jaderné energetiky a dostavba JE Temelín.

Ministr Jan Mládek dnes jednal s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou o budoucnosti JE Temelín
Foto: MPO
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek
reklama

Je to v krátké době druhé setkání ministra Jana Mládka s hejtmanem některého z českých krajů. V minulém týdnu se ministr setkal nad problematikou prolomení těžebních limitů s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. S jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou dnes hovořili především o budoucnosti jaderné energetiky. 

 „Hovořil jsem s panem hejtmanem v souvislosti s projednáváním Aktualizace státní energetické koncepce o aspektech, které v současné době ovlivňují budoucnost a rozvoj jaderné energetiky. Seznámil jsem ho též s připravovaným Národním akčním plánem rozvoje jaderné energetiky, který je v současné době v připomínkovém řízení.  Samozřejmě, že hlavním tématem našich rozhovorů byly otázky možného rozšíření Jaderné elektrárny Temelín,“ uvedl ministr Jan Mládek.

Podle slov jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly má případná dostavba JETE v regionu podporu. „Seznámil jsem pana ministra se závěry jihočeského zastupitelstva, které na svém prosincovém jednání vyjádřilo případné dostavbě Jaderné elektrárny Temelín podporu, “ uvedl dnes večer po jednání hejtman Jiří Zimola.  Připomněl též, že o souhlasném postoji jihočeských zastupitelů informoval dopisem premiéra Bohuslava Sobotku.      

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Převzetí skupiny AERO neohrozí hospodářskou soutěž

22:11 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Převzetí skupiny AERO neohrozí hospodářskou soutěž

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým rozhodnutím z 19. října 2020 soutěžiteli AERO Inve…