Ministr Zaorálek povede delegaci na zasedání Rady pro zahraniční věci a Rady pro obecné záležitosti v Bruselu

14.02.2016 20:30

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek se ve dnech 15. a 16. února 2016 v Bruselu zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci a zasedání Rady pro obecné záležitosti.

Ministr Zaorálek povede delegaci na zasedání Rady pro zahraniční věci a Rady pro obecné záležitosti v Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Na Radě pro zahraniční věci se ministři budou zabývat aktuálním vývojem v Moldavsku, Bělorusku a Sýrii a problematikou klimatické diplomacie. Rada projedná aktuální politický a hospodářský vývoj v Moldavsku a možnosti, jak EU může přispět v tamním reformním procesu. V případě Běloruska se jednání bude soustředit na budoucnost vzájemných vztahů a otázky sankčního režimu EU vůči této zemi.

Při setkání s libanonským ministrem zahraničí Gebranem Bassilem šéfové diplomacií budou diskutovat o aktuálním bezpečnostním a politickém vývoji v regionu a unijní pomoci Libanonu. Ministři budou také hovořit o řešení konfliktu v Sýrii a možné podpoře EU pro jednání opozičních skupin.

Diskuse o klimatické diplomacii se za účasti komisaře pro opatření v oblasti klimatu a energetiku Miguela Ariase Cañeteho zaměří na implementaci výsledků klimatické konference COP 21 v listopadu 2015 v Paříži.

Rada pro obecné záležitosti se bude věnovat přípravě jednání Evropské rady ve dnech 18. a 19. února 2016, která se na svém zasedání bude zabývat zejména britskými návrhy na reformování EU, dále aktuálními otázkami migrační krize a ochrany vnějších hranic EU.

Na programu jednání ministrů je také představení a projednání návrhu agendy březnové Evropské rady a diskuse k zavedení pracovního programu Evropské komise, který vznikl v rámci dohodnuté meziinstitucionální dohody o lepší tvorbě právních předpisů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Nominovaných na nejvyšší ocenění je téměř padesát

14:04 Pardubický kraj: Nominovaných na nejvyšší ocenění je téměř padesát

Cena za zásluhy o Pardubický kraj a Cena Michala Rabase za záchranu. To jsou nejvyšší krajská oceněn…