Ministr obrany jmenoval nového ředitele státního podniku LOM PRAHA

10.02.2021 17:56

Ve vedení státního podniku LOM PRAHA došlo k personální změně. Novým ředitelem podniku byl dnes jmenován Mgr. Jiří Protiva.

Ministr obrany jmenoval nového ředitele státního podniku LOM PRAHA
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR
reklama

Personální změnu vyvolalo odstoupení dosavadního ředitele LOM PRAHA, s. p. JUDr. Jana Roučka, který se počátkem roku ze zdravotních důvodů rozhodl vzdát své funkce. Vzhledem k aktuální ekonomické situaci podniku, vzniklé částečně z důvodu omezení spojených se současnou epidemiologickou krizí, a mimořádné strategické roli, kterou státní podnik LOM PRAHA zastává, hledal rezort Ministerstva obrany na uvolněné místo ředitele státního podniku prověřenou osobu se zkušenostmi v oblasti obranného průmyslu a krizového managementu.

Na místo ředitele LOM PRAHA, s. p. se proto ministr obrany rozhodl jmenovat současného ředitele státního podniku Vojenský technický ústav (VTÚ), Mgr. Jiřího Protivu, který na řídící pozici VTÚ nastupoval v roce 2015 za podobně nepříznivé ekonomické situace. Během svého působení však z podniku vybudoval mezinárodně uznávaný ústav, který se může chlubit špičkovou úrovní obranného a bezpečnostního výzkumu a vývoje.

Z tohoto důvodu Ministerstvo obrany vkládá do nově jmenovaného ředitele plnou důvěru stran zlepšení ekonomické situace LOM PRAHA, s. p. a kontinuitu v plnění strategických funkcí vůči státu, především úspěšného nabytí kapacity a schopností potřebných k servisu a provozu výcvikových systémů vrtulníků západní platformy H-1, o kterých státní podnik v současné době intenzivně vyjednává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

THMP: Proběhne nové zatřídění při přípravě Koncepce veřejného osvětlení

22:33 THMP: Proběhne nové zatřídění při přípravě Koncepce veřejného osvětlení

Před necelými dvěma lety, v červnu roku 2019, pražští radní odsouhlasili vznik vůbec první dlouhodob…