Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek jednal s ministrem zahraničních věcí Iráku Ibrahimem al-Jaafarim

09.02.2017 20:12

Jednání ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka s ministrem zahraničních věcí Iráku Ibrahimem al-Jaafarim při jeho oficiální návštěvě České republiky se zaměřilo zejména na možnosti zvýšení vzájemného obchodu, který v současné době neodpovídá potenciálu, a na podporu perspektivních projektů českých firem v Iráku, především v oblasti petrochemického průmyslu.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek jednal s ministrem zahraničních věcí Iráku Ibrahimem al-Jaafarim
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek
reklama

Ministři pohovořili také o přípravě druhého zasedání Smíšené komise pro hospodářskou spolupráci mezi Českou republikou a Iráckou republikou, které se uskuteční letos v Bagdádu.
Ministr Jan Mládek ocenil zintenzivnění oficiálních styků na nejvyšší úrovni, zmínil rozhovory prvního náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka s delegací Iráckého parlamentu a projevil lítost nad oběťmi války Iráku s Islámským státem.

Ministr zahraničních věcí Iráku Ibrahim al-Jaafari vyjádřil svůj dobrý pocit z atmosféry při návštěvě České republiky a ocenil podporu české vlády, jak dříve v boji proti režimu Saddáma Husajna, tak i nyní při potírání Islámského státu. Podle ministra al-Jaafariho již byly kompletně osvobozeny provincie Salahudin a Ambar. Jak uvedl, po celkovém vítězství nad Islámským státem čeká Irák etapa rekonstrukce, do které hodlá pozvat české firmy a především investory.

„Česká vláda stojí pevně na straně demokraticky zvolené irácké vlády. Jsem přesvědčen, že vítězství nad Islámským státem přinese zemi očekávanou stabilitu a Irák tak bude moci využít své kapacity k obnově infrastruktury a průmyslu,“ uvedl při setkání ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. 

Komerční tisková zpráva

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

17:11 Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

Fanoušci hořkého piva se dočkali. Radegast Ratar, výčepní speciál z nošovického pivovaru, dorazil v …