Ministr spravedlnosti navrhl prezidentovi třiatřicet nových soudců a soudkyň pro nejzatíženější soudy

24.06.2016 17:30

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán předložil prezidentu republiky Miloši Zemanovi podklady ke jmenování 33 nových soudců. Vybraní kandidáti částečně nahradí soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do 31. 8. 2016. V návrhu na jmenování nových soudců ministerstvo opět zohlednilo dlouhodobou přetíženost některých soudů.

Ministr spravedlnosti navrhl prezidentovi třiatřicet nových soudců a soudkyň pro nejzatíženější soudy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

„I tentokrát jsme do jmenování nových soudců promítli tzv. dynamický model obsazování soudů. Oproti předchozí dlouholeté praxi, která míru nedodělků téměř nezohledňovala, se nyní snažíme posilovat nejvíce ty soudy, které se i přes nadstandardní výkon potýkají se značným počtem nedodělků. Nastavili jsme transparentní systém, který umožní doplnit nové soudce právě tam, kde je to nejvíc potřeba,“ uvedl ke jmenování ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Návrh zaslaný prezidentu republiky počítá s personálním posílením soudů v obvodu působnosti Městského soudu v Praze (7 soudců), Krajského soudu v Praze (2 soudci), Krajského soudu v Českých Budějovicích (1 soudce), Krajského soudu v Plzni (5 soudců), Krajského soudu v Ústí nad Labem (7 soudců), Krajského soudu v Hradci Králové (2 soudci), Krajského soudu v Brně (3 soudci) a Krajského soudu v Ostravě (6 soudců).

Zatím poslední jmenování soudců bylo realizováno 4. 2. 2016.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kynologové Horské služby skládali zkoušky v Krkonoších

11:31 Kynologové Horské služby skládali zkoušky v Krkonoších

Osmnáct z dvaceti chlupáčů kynologické brigády Horské služby úspěšně složilo minulý týden v Krkonoší…