Ministr vnitra představil návrhy řešení problematické situace v okolí průmyslových zón

27.02.2017 21:11

Ministr vnitra Milan Chovanec představil vládě návrhy opatření pro řešení problémů v lokalitách s vyšším výskytem zaměstnaných cizinců. Kromě legislativních změn tak ministerstvo plánuje připravit metodiku pro obce nebo navrhnout systémové řešení podpory rozvoje průmyslových zón.

Ministr vnitra představil návrhy řešení problematické situace v okolí průmyslových zón
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

"Naším cílem rozhodně není snaha komplikovat zaměstnávání cizinců. Chceme však ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí nastavit jasná pravidla a zásady zaměstnávání cizinců tak, abychom problémům v průmyslových zónách předcházeli," uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Zpřísnit by se tak podle něj měla hlavně pravidla pro pracovní agentury, rozvoj průmyslových zón by měl do budoucna jít vždy ruku v ruce s odpovídající infrastrukturou.

Ministerstvo vnitra také připravuje metodiku pro dotčené obce s návodem, jak postupovat při řešení konkrétních problematických situací a udělá maximum pro přijetí mezinárodní smlouvy o policejní spolupráci s Polskem. Dále navrhuje zvýšit kontrolní činnost v oblasti zaměstnávání a ubytování cizinců nebo zvýšit počty příslušníků Policie ČR a jejich nástupní platy. K tomu má pomoci i chystaná novelizace zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů.

Opatření jsou výsledkem jednání pracovní skupiny, která vznikla v polovině ledna 2017 a na níž se podílí jak zástupci dalších ministerstev a jiných orgánů státní správy, tak zástupci místní a krajské samosprávy dotčených oblastí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Den pootevřených dveří v JE Temelín přilákal stovky lidí

18:22 ČEZ: Den pootevřených dveří v JE Temelín přilákal stovky lidí

Více než tři stovky lidí využily v sobotu 24. července možnost nahlédnout do přísně střeženého prost…