Ministr zahraničních věcí je na návštěvě Turecka, Makedonie a Řecka

10.02.2016 13:39

Ministr zahraničních věcí České republiky Lubomír Zaorálek uskutečňuje ve dnech 8. -11. února 2016 pracovní návštěvu v Turecku, Makedonii a Řecku. Cílem cesty je posílit dvoustranné vztahy na úrovni ministrů zahraničí a osobně se seznámit se situací na místech postižených probíhající největší migrační krizí v dějinách současné Evropy.

Ministr zahraničních věcí je na návštěvě Turecka, Makedonie a Řecka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

Kromě hlavních měst navštíví ministr Zaorálek řecký ostrov Lesbos a turecké město Ýzmir, kde bude s místními ústavními činiteli jednat o faktických problémech s uprchlíky v tranzitu/cílových destinacích a vyjádří zájem České republiky na jejich řešení.

V rámci návštěvy Makedonie se šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek setká s ministrem zahraničních věcí Makedonské republiky Nikolou Popoským, s dalšími ústavními činiteli a také s představiteli nejvýznamnější opoziční strany a Delegace EU ve Skopji. Ve funkci předsedajícího V4 vystoupí ministr Zaorálek při příležitosti 25. výročí vzniku Visegrádské skupiny před členy diplomatického sboru ve Skopji.

Cílem návštěvy je nejen posílení vzájemných vztahů a diskuse o bilaterálních otázkách, ale také výměna názorů na evropské i mezinárodní otázky a vyjádření podpory snahám Makedonie o evropskou a transatlantickou integraci v návaznosti na uklidnění vleklé vnitropolitické krize. Ministr Zaorálek je připraven svým partnerům nabídnout zkušenosti ČR z vlastního přístupového procesu. Jednání se budou dále věnovat problematice migrační krize, regionálním otázkám a vztahu zemí V4 k západnímu Balkánu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Marian Dancso - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomoucký kraj: Cyklistické stezky odnikud nikam jsou minulostí

17:18 Olomoucký kraj: Cyklistické stezky odnikud nikam jsou minulostí

Cyklostezky, které začínají nebo končí na okraji města či v poli bez toho, aby na ně navázala další …