Ministr zahraničních věcí přijal hlavu ukrajinské řecko-katolické církve

11.03.2017 18:30 | Zprávy

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek 9. března 2017 přijal v Černínském paláci hlavu ukrajinské řecko-katolické církve otce Svjatoslava. Otec Svjatoslav při jednání poděkoval vládě a občanům ČR za podporu ukrajinské občanské společnosti, demokratických reforem a sbližování země s Evropskou unií včetně zrušení krátkodobých víz pro cesty do zemí schengenského prostoru.

Ministr zahraničních věcí přijal hlavu ukrajinské řecko-katolické církve
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Ministr Zaorálek se zajímal o současnou bezpečnostní situaci v zemi a postup provádění reforem. Zároveň vyjádřil připravenost ČR nadále podporovat nezávislost a územní svrchovanost Ukrajiny a napomáhat provádění politických a ekonomických reforem v rámci naší spoluodpovědnosti za vývoj v Evropě. Otec Svjatoslav přiblížil složitý proces dialogu občanské společnosti, která je hybatelem reformního procesu, s ukrajinskou exekutivou i legislativou. Jednání se týkalo také situace a perspektiv dalšího vývoje v Rusku.

ČR dlouhodobě podporuje demokratickou transformaci a stabilizaci Ukrajiny. V loňském roce naše celková pomoc Ukrajině přesáhla 60 mil. Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Konkurenceschopnost Evropy

Můžete ten váš plán, jak posílit konkurenceschopnost Evropy představit i nám? Já se bojím, že Evropě ujel vlak, do kterého půjde nasednout už dost těžko.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Elektrokola a elektrokoloběžky mění statistiky nehod

22:08 BESIP: Elektrokola a elektrokoloběžky mění statistiky nehod

Nejnovější statistiky poukazují na rostoucí podíl elektrokol a elektrokoloběžek na tragických doprav…