Ministři vnitra jednali v Innsbrucku o řešení migrace

15.07.2018 19:03

První náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jiří Nováček se zúčastnil neformálního setkání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Innsbrucku. Ministři se shodli na důsledné ochraně vnějších hranic Evropské unie a na dalším posílení spolupráce se třetími zeměmi. Cílem opatření je zastavit nelegální migraci do Evropy.

Ministři vnitra jednali v Innsbrucku o řešení migrace
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Propojení diskuse o ochraně vnější hranice s posilováním azylového systému EU má z pohledu České republiky naprosto zásadní a nenahraditelný význam. Česká republika dlouhodobě považuje ochranu vnější hranice EU za jeden z hlavních faktorů pro posílení bezpečnosti a migračního systému na úrovni EU. Klíčové bude i prohloubení spolupráce s třetími zeměmi tak, aby se efektivně realizovala návratová politika.

„Ochrana hranic, návratová politika a vytváření krizi odolného systému na úrovni EU se bez řádné spolupráce s našimi partnery zkrátka neobejdou,“ uvedl náměstek ministra vnitra Jiří Nováček. „Musíme africké státy motivovat, bez dohody s africkými zeměmi se středomořská trasa neuzavře,“ dodal.

Podle něj byla mezi členy EU vidět silná vůle po společném řešení, které by nebylo zatížené automatickým relokačním mechanismem.

Vedle ochrany vnějších hranic členské státy jednaly o posílení pozice pohraniční a pobřežní stráže zejména ve vztahu k třetím státům a její aktivní pomoc na návratech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Náklady ČPZP na léčbu nemocí srdce loni poprvé přesáhly dvě miliardy korun

10:37 Náklady ČPZP na léčbu nemocí srdce loni poprvé přesáhly dvě miliardy korun

Částku 2,011 miliardy Kč vynaložila za rok 2020 na léčbu nemocí srdce Česká průmyslová zdravotní poj…