Místopředsedou představenstva a dopravním ředitelem DPP byl opět zvolen Ladislav Urbánek

03.08.2020 13:30

Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na svém posledním zasedání v červenci potvrdilo k 18. srpnu 2020 Ladislava Urbánka ve funkci místopředsedy představenstva a dopravního ředitele DPP.

Místopředsedou představenstva a dopravním ředitelem DPP byl opět zvolen Ladislav Urbánek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy
reklama

Tomuto kroku předcházela volba dozorčí rady DPP, která na svém jednání 15. července 2020 zvolila Ladislava Urbánka k 18. srpnu 2020 za člena představenstva DPP na další čtyřleté období a doporučila představenstvu, aby jej potvrdilo také v dosavadních funkcích. Představenstvo DPP dozorčí radě vyhovělo a zvolilo Ladislava Urbánka na svém posledním zasedání v červenci za svého místopředsedu a pověřilo jej nadále vykonávat působnost v dopravním oboru, tj. pozici dopravního ředitele odpovědného za řízení provozu DPP.

„Ladislav Urbánek je zkušený dopravák a respektovaný odborník na MHD. Jeho zkušenosti budou potřebné zejména v době pokoronavirové, kdy s hl. m. Prahou a ROPIDem diskutujeme budoucí podobu MHD v Praze. Těším se na další spolupráci a gratuluji Ladislavu Urbánkovi ke znovuzvolení za místopředsedu představenstva a dopravního ředitele,“ řekl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Pro Ladislava Urbánka to bude třetí funkční období v představenstvu DPP. Stávající čtyřleté období členství v představenstvu DPP mu uplyne 17. srpna 2020.

Ladislav Urbánek nastoupil do DPP v roce 1976 jako dozorčí stanice. V dalších letech pracoval v různých provozních funkcích v nepřetržitém provozu metra. Od roku 1990 vykonával funkci vedoucího dopravní služby metro a od roku 1998 pak funkci dopravního náměstka. Od roku 2003 pracoval jako ředitel divize Metro a od roku 2006 působil v pozici vedoucího jednotky Provoz Metro. Od 1. června 2012 je dopravním ředitelem DPP, 16. srpna 2012 byl poprvé zvolen členem představenstva DPP. Ladislav Urbánek absolvoval Vysokou školu dopravní v Žilině, předtím vystudoval Střední průmyslovou školu dopravní v Praze.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s. (DPP), je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 141 autobusových linek, 1 trolejbusovou linku, dále 25 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2020 DPP vlastnil 1 144 autobusů, 850 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. DPP v loňském roce přepravil 1,17 miliardy cestujících a ujel více než 182 mil. vozokilometrů. Podnik měl k 1. 1. 2020 celkem 11 006 zaměstnanců v evidenčním stavu, z toho 4 303 řidičů MHD. Jediným akcionářem DPP je hlavní město Praha. Více informací o DPP naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČMKBK: 38. týden na trhu pohonných hmot

10:13 ČMKBK: 38. týden na trhu pohonných hmot

Informace o vývoji cen na trhu pohonných hmot Českomoravské komoditní burzy Kladno.