Mistr a kazatel. Nový dokument ČT k šestistému výročí upálení Mistra Jana Husa

06.07.2015 16:40 | Zprávy

Česká televize, ve spolupráci s Univerzitou Karlovou, připravila dokument k šestistému výročí upálení Jana Husa Mistr a kazatel režiséra Zdeňka Pojmana. Ten připomíná Husovo dětství, působení na pražské univerzitě i vliv oxfordského profesora Jana Viklefa.

Mistr a kazatel. Nový dokument ČT k šestistému výročí upálení Mistra Jana Husa
Foto: Archiv
Popisek: Mistr Jan Hus

Jak po šesti stoletích rozumíme Husovým postojům a učení? Po stopách jedné z nejdramatičtějších postav české historie se vydají teologové Pavel Helan a Pavlína Cermanová z Centra medievistických studií.

Dokument provede diváky klíčovými událostmi Husova života od jeho dětství přes studium na pražské univerzitě, vlivu kutnohorských dekretů, odpustkové aféry až k jeho klatbě a upálení. Průvodci Pavel Helan a Pavlína Cermanová navštíví místa spjatá s jeho životem, a to Husinec, Kozí hrádek, Krakovec a samozřejmě také Kostnici. Film se dále zaměří na výklad Husových textů a jeho učení. Chybět nebude ani bohatá dokumentace z historických pramenů a dobové texty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Elektro automobily

Že jsou předražené se shodneme. Ale co s tím? To, že to jako politik budete jen říkat je podle mě žalostně málo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Školy oceňují VZPouru úrazům

22:31 VZP: Školy oceňují VZPouru úrazům

Projekt VZPoura úrazům motivuje k zodpovědnému přístupu ke zdraví, k bezpečnosti a varuje před zbyte…