Moravskoslezský kraj: David Pastrňák je sportovcem roku našeho kraje

03.03.2023 14:16 | Tisková zpráva

Moravskoslezský kraj se může pochlubit řadou zvučných jmen ze sportovního světa. Každoročně proto uděluje ocenění Sportovec Moravskoslezského kraje. Titul Sportovec roku letos získal jeden z nejlepších útočníků NHL David Pastrňák, do síně slávy byl uveden nejlepší střelec světa roku 2003 Martin Tenk. Na slavnostním galavečeru byli oceněni také další sportovci, trenéři a sportovní kluby Moravskoslezského kraje.

Moravskoslezský kraj: David Pastrňák je sportovcem roku našeho kraje
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Mezi špičkovými současnými nebo bývalými reprezentanty najdete snad v každém sportu rodáka z našeho kraje. V tenise se můžeme pochlubit Ivanem Lendlem nebo Petrou Kvitovou, v atletice jsme pyšní na manžele Zátopkovy nebo Nikolu Ogrodníkovou, za fotbal můžu jmenovat Vernera Ličku nebo Milana Baroše. Celý sportovní svět zná skokana na lyžích Jiřího Rašku nebo třeba závodníka Karla Lopraise. I letos chceme za reprezentaci Moravskoslezského kraje poděkovat jednotlivým sportovcům, ale i celým týmům nebo jejich trenérům. Titul Sportovec roku 2022 získal havířovský rodák David Pastrňák, opora Boston Bruins a jeden z nejlepších útočníků v NHL. Na svém kontě má bronz z Mistrovství světa 2022 a skončil druhý v anketě Zlatá hokejka z roku 2022,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který nad slavnostním oceňováním i letos převzal záštitu.

Do síně slávy byl letos uveden nejlepší střelec světa z roku 2003, bronzový olympionik ze Sydney a mistr Evropy z roku 1999 Martin Tenk. „Oceňujeme také významné sportovní aktivity, letos jsme vyhlásili dvě ceny v kategorii Počin roku. Toto ocenění získala teprve osmnáctiletá zápasnice Veronika Zajícová, která se ještě na začátku minulého roku léčila z  dopravní nehody, kdy ji ve vysoké rychlosti srazilo auto. Měla skutečně velmi vážná zranění, která ji posadila na invalidní vozík. Veronika se nenechala odradit, začala postupně trénovat a zhruba po půl roce od nehody ji trenér poprvé pustil do ringu zápasit. Veronika se svým odhodláním a tvrdou dřinou dostala do kondice a přesvědčila trenéra, aby se mohla zúčastnit Mistrovství Evropy v MMA. Určitě tušíte, že nám Veronika z gruzínského Tbilisi přivezla zlato. Tento příběh může být povzbuzením nejen pro lidi po úraze, ale pro všechny, kteří se ke sportu zatím nedokázali odhodlat,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny s tím, že cenu za Počin roku získal také třinecký závodník Roman Wrobel, který se po pauze dokázal vrátit do vrcholového sportu a na Mistrovství světa 2022 v naturální kulturistice a fitness dokonce vybojoval úžasné 1.místo.

Anketu Sportovec Moravskoslezského kraje vyhlašuje Moravskoslezský kraj společně s partnery – Moravskoslezskou krajskou organizací České unie sportu a Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje. Letos se uskutečnil už 21. ročník, slavnostní ceremoniál se letos konal ve čtvrtek 2. března kulturním domě Poklad v Ostravě.

VÝSLEDKY ANKETY SPORTOVEC MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2022

CENA HEJTMANA – SPORTOVEC ROKU 2022
David Pastrňák
SÍŇ SLÁVY
Martin Tenk

MLÁDEŽ DO 19 LET
Adam Janek – kickbox
Matyáš Novotný – baseball
Dorota Pavelková – karate
Adéla Tkáčová – atletika
Tobias Kern – Plavání
OBJEV ROKU
Matyáš Zach – atletika
DOSPĚLÍ SPORTOVCI
Eliška Adamovská – sportovní lezení
Josef Černý – silniční cyklistika
Klára Peslarová – lední hokej
Radomír Sliž – sportovní gymnastika

TRENÉŘI
Jaroslav Sakala – skoky na lyžích
Josef Nejezchleba – atletika
Jakub Robenek – florbal

HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI
Miroslava Obrová – para atletika
DRUŽSTVA
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (ženy) – florbal
HC Oceláři Třinec (muži) – lední hokej
HCB Karviná (muži) – házená
SKV Baník Havířov klub vzpírání (muži) - vzpírání

POČIN ROKU:
Roman Wróbel – kulturistika
Veronika Zajícová – box, MMA

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

13:07 ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

Do posledního zaplnili zájemci volná místa na prohlídce speciálního Centra přípravy personálu jadern…