Moravskoslezský kraj: I lidé v karanténě a izolaci mohou volit prezidenta

11.01.2023 12:39 | Tisková zpráva

Lidé v karanténě a izolaci kvůli covidu-19 mohou volit nového prezidenta ČR z auta na šesti místech Moravskoslezského kraje. Všechna takzvaná drive-in volební stanoviště se otevřela dnes v 8 hodin a svůj hlas v prvním kole prezidentské volby tam nemocní voliči mohou odevzdat do 17 hodin.

Moravskoslezský kraj: I lidé v karanténě a izolaci mohou volit prezidenta
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Hlasování na drive-inech zajišťují tříčlenné komise krajského úřadu. Samotné hlasování vypadá stejně jako v minulých letech – volič nevystoupí z vozidla, pouze přes okno prokáže totožnost, státní občanství a izolaci či karanténu kvůli covidu-19, popřípadě podepíše čestné prohlášení. Po zápisu do seznamu oprávněných voličů obdrží úřední obálku a podle potřeby i hlasovací lístky a z vozidla vhodí do volební schránky svůj hlas.

Drive-in stanoviště letos poprvé postavili krajští profesionální hasiči (HZS MSK). Jejich umístěním do krajských středních škol odpadla krajskému úřadu zdlouhavá administrativní činnost, například uzavření smluv na pronájem prostor.

Lidé s covidem, kteří ze závažných důvodů nemohou přijet ani na drive-in, mohou do zítřejších 20 hodin zdarma požádat krajský úřad na lince 800 023 800 o volbu do zvláštních přenosných volebních schránek. Do včerejšího večera o tento způsob prezidentské volby požádalo 9 lidí.

Sčítat hlasy voličů z drive-inu a odevzdané do přenosné volební schránky bude po uzavření volebních místností v sobotu 14. ledna sčítací komise krajského úřadu.

Přehled drive-in volební stanovišť najdete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

13:07 ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

Do posledního zaplnili zájemci volná místa na prohlídce speciálního Centra přípravy personálu jadern…