Moravskoslezský kraj: Lidé mohou rozhodnout o NEJ… místech kraje

05.02.2024 19:02 | Tisková zpráva

Moravskoslezský kraj chce i v tomto roce upozornit na to nejlepší z turistické nabídky. I pátý ročník cen cestovního ruchu představí výjimečná místa a ocení práci těch, kteří turismus rozvíjí. O vítězích budou rozhodovat odborníci i veřejnost.

Moravskoslezský kraj: Lidé mohou rozhodnout o NEJ… místech kraje
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Jsem rád, že se anketa koná už popáté. Cestovní ruch je pro ekonomiku našeho kraje velmi důležitý, přináší investice i pracovní příležitosti. Soutěží chceme poděkovat všem osobnostem, které u nás turismus rozvíjí a podporují. Těší mě, že tak můžeme ocenit práci lidí, kteří stojí za nápady a projekty, které pomáhají do našeho krásného regionu přilákat více návštěvníků. Což se postupně daří, svědčí o tom stále rostoucí čísla návštěvnosti, “ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

?V anketě Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava za rok 2023 se soutěží v pěti kategoriích: Osobnost cestovního ruchu, Nejlepší počin cestovního ruchu, Kongresová turistika a eventy, Koupání a relax a Venkovská turistika. O osobnosti a nejlepším počinu rozhodnou odborníci z cestovního ruchu. Vítěze zbylých tří kategorií určí veřejnost.

„V každé kategorii je pět nominovaných. Soutěží Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023 chceme zviditelnit kvalitní projekty a turisticky zajímavá místa. Chceme tak nejen podpořit zájem turistů o náš kraj, ale i motivovat ty, kteří v cestovním ruchu pracují, aby své služby neustále zlepšovali. Kategorie Osobnost cestovního ruchu a Nejlepší počin zůstávají v průběhu let stejné, ostatní se vždy mění podle aktuálních trendů v turismu. V minulém roce jsme nově zřídli pozici MICE manažerky, která propaguje takzvanou kongresovou turistiku a nabízí prostory vhodné pro konání kongresů a akcí. Tato novinka se promítla i do letošních kategorií, kdy lidé mohou hlasovat pro nejzajímavější místa pro kongresové akce,“ uvedl Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism, která soutěž ve spolupráci s Moravskoslezským krajem pořádá.

Lidé mohou hlasovat na stránkách Cen cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023. „O vítězích tří kategorií bude rozhodovat veřejnost. Lidé mohou vybrat nejlepší místo pro akce kongresové turistiky, pro koupání a relax  a také mohou vybrat nejhezčí místo venkovské turistiky. Pro letošní ročník máme nový web, který jsme designově sjednotili s ostatními webovými stránkami naší destinace, jako je například Severní Morava travelTechnotasa nebo Pojez,“ řekl Petr Koudela.

V kategoriích osobnost a nejlepší počin cestovního ruchu hlasuje pouze odborná veřejnost, tedy lidé pracující v turismu, kteří se orientují v místních poměrech. Na průběh soutěže dohlíží odborná komise složena ze zástupců Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a Moravian-Silesian Tourism.

Hlasování končí 20. února a výsledky ankety letošního ročníku budou zveřejněny v neděli 3. března.

Finalisté Cen cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023

Osobnost cestovního ruchu

Miroslav Konvičný, člen správní rady DM TO Beskydy

Jan Šumbera, jednatel společnosti Černá louka

Michael Seifert, dlouholetý ředitel sítí hotelů

Jan Kastner, generální manažer golfového resortu

Josef Havlík, starosta obce Moravskoslezský Kočov, předseda sdružení měst a obcí Mikroregionu Slezská Harta

 

Nejlepší počin cestovního ruchu

Cyklolávka DOV

Cyklostezka Harta

Propojení golfových resortů v Beskydech

Ski areál Karlov

Stříbrný důl v Horním Městě

 

Kongresová turistika a eventy

Hotel Vitality, Vendryně 

GONG + Brick House

Zámek Rychvald

Kupé

Sepetná hotel Ostravice

?

Koupání a relax

Plovárna na výsluní, Úvalno

Vodní nádrž v HEIPARKU

Stříbrné jezero v Opavě

Vodní nádrž Větřkovice

Lodičky Dokořán

 

?Venkovská turistika

Dřeviónka, Nýdek

Farma Dívčí Hrad

Penzion Pod Mateřídouškou

Jarošův statek, Studénka

Mlýn vodníka Slámy

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany uzavřelo s VTÚ rámcovou dohodu na dodávku mobilní dílenské techniky

16:08 Ministerstvo obrany uzavřelo s VTÚ rámcovou dohodu na dodávku mobilní dílenské techniky

Mobilní dílenská vozidla bude v příštích letech Armádě ČR dodávat státní podnik Vojenský technický ú…