Moravskoslezský kraj: Na Ondřejníku přibyly tři tisícovky nových stromků

19.10.2021 21:20 | Tisková zpráva

Obnova lesů poničených kůrovcem nebyla jediným cílem víkendové akce na Ondřejníku. Moravskoslezský kraj a Biskupské lesy chtěly veřejnost upozornit na význam lesů, potřebu pečovat o přírodu, ale i náročnost práce lesníků. Během dvou dnů tak na Ondřejníku přibylo 3000 sazenic.

Moravskoslezský kraj: Na Ondřejníku přibyly tři tisícovky nových stromků
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

V pátek 15. října vysadili žáci krajských středních škol na ondřejnickém kopci více než pětistovku mladých stromků, v sobotu se do akce pořádané Moravskoslezským krajem a Biskupskými lesy zapojila také veřejnost. Ruku k dílu přiložil i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Mezi dobrovolníky byli jednotlivci, skupinky, ale také rodiny s dětmi.

„Pro tento projekt nebylo nejdůležitější samotné sázení, chtěli jsme lidem hlavně připomenout náročnost péče o lesy a jejich význam pro nás pro všechny. Proto této víkendové akci předcházela osvěta ve školách i v médiích, přímo na místě byl i informační stánek lesníků. Obnova lesů je dlouhodobou záležitostí, stromky, které byly na Ondřejníku nově vysazeny, vytvoří souvislý porost až za mnoho let. Všem dobrovolníkům, kteří se do akce zapojili, proto velmi děkujeme,“ řekla radní Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Zdenka Němečková Crkvenjaš a dodala, že Moravskoslezský kraj na hospodaření v lesích přispívá, v minulých dvou letech lesníkům rozdělil skoro 19 milionů korun.

„Pro tento projekt byla vybrána lokalita na Ondřejníku. Snažili jsme se najít místo, které bude snáze dostupné. Šlo nám především o to, aby si děti uvědomily, co pro nás lesy znamenají, že není dobré šlapat po stromcích, nebo přes ně v zimě jezdit na lyžích, nebo při výletech nechávat v lese odpadky. Cílem akce také bylo, aby především mladší generace poznaly, jak těžká je práce lesníků a že za zasazení desítky tisíc stromů se skrývá spousta dřiny a péče. Jsme nadšení z obrovského zájmu a ze zodpovědného přístupu sázejících,“ uzavřel ředitel Biskupských lesů Libor Konvičný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

22:45 VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

Lesníci VLS z Mimoně, kteří spravují přírodní oblast Ralska, včera rozvezli vánoční borovičky z lesů…