Moravskoslezský kraj: Respirátory dostanou praktičtí lékaři, ambulantní specialisté a zubaři

22.03.2020 7:34 | Zprávy

Do Moravskoslezského kraje včera dorazila dodávka 52 302 respirátorů FFP2, které přiletěly do Česka z Číny. Dodávka tohoto zdravotnického materiálu je určena pro primární zdravotnickou péči, to znamená praktické lékaře, ambulantní specialisty a stomatology.

Moravskoslezský kraj: Respirátory dostanou praktičtí lékaři, ambulantní specialisté a zubaři
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Z ostravské fakultní nemocnice, kde jsou v tuto chvíli tyto respirátory uskladněny, budou během dneška rozvezeny na jednotlivá výdejová místa, tedy do krajských nemocnic v Havířově, Karviné, Frýdku-Místku, Opavě, Krnově, v Bílovci a na krajský úřad v Ostravě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Čerpání financí z EU musíme konsolidovat

16:08 Hospodářská komora: Čerpání financí z EU musíme konsolidovat

Česko musí přestat rozpouštět evropské peníze v roztříštěných projektech s nízkou přidanou hodnotou.