Moravskoslezský kraj: Sobota nabídne na Hukvaldech Hrad plný pokladů

22.05.2024 22:03 | Tisková zpráva

Akce Hrad plný pokladů nabídne celodenní zábavný kulturní program na hradě Hukvaldy. Formou workshopů a tvořivých dílen se na jednom místě představí všechny krajská muzea, galerie i divadlo. Po celý den bude vstup do hradních prostor zdarma.

Moravskoslezský kraj: Sobota nabídne na Hukvaldech Hrad plný pokladů
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Návštěvníky čeká 25. května od 9 do 17 hodin bohatý program pro dospělé i děti. Večer se navíc na nádvoří hradu odehraje Balada pro banditu z repertoáru Těšínského divadla, na toto představení je potřeba si předem zakoupit vstupenku.

„Na nádvoří hukvaldského hradu se budete moci seznámit s bohatou nabídkou a programem krajských kulturních příspěvkových organizací z celého regionu. Zábavnou interaktivní formou se budou po celý den prezentovat všechna naše muzea, Galerie výtvarného umění v Ostravě i Těšínské divadlo. Vyzkoušíte si tradiční řemesla, ale také ražbu mincí, práci archeologa nebo si uděláte ve fotokoutku krásnou fotku v opravdovém divadelním kostýmu. Naše příspěvkové organizace Vám představí svá hlavní lákadla, a protože budeme na hradě, říkáme jim poklady. A o poklad budou po celý den soutěžit i nejmenší návštěvníci hradu,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.

Na programu se budou podílet Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, Muzeum v Bruntále, Muzeum Těšínska, Muzeum Novojičínska, Galerie výtvarného umění v Ostravě a Těšínské divadlo.

Muzea a galerie nabídnou dílničky a workshopy, Těšínské divadlo, které do fotokoutku zapůjčí divadelní kostýmy, v areálu hradu ve 13:15 a v 15 hodin odehraje pohádku O 3 princeznách a 3hlavém drakovi. Po skončení akce ještě od 19 hodin odehraje Baladu pro banditu. Na toto představení je nutné mít předem na webu divadla zakoupenou vstupenku. Prezentaci krajských organizací doplní kulturní vystoupení, zahraje a zatančí AV Blues & Swing, folklórní soubor Vonička, vystoupí také dobová hudba Devětsil. Součástí akce bude i mini jarmark a mini zoo.

„Brány hradu se otevřou v 9 hodin, program začne v 10 hodin. Na děti čeká hra Hledání pokladu. Poklad připravíme pro děti, které splní připravené úkoly, za které získají otisky prstů čarodějů. Díky tomu najdou klíče k otevření truhly s pokladem. Během dne si děti i dospělí budou moci vyzkoušet řemesla jako tkaní na stavu, zpracování ovčí vlny, praní na valše nebo dojení kozy. Věřím, že je bohatý program našich muzeí, galerie i divadla zaujme, a že se je brzy vydají navštívit do Frýdku-Místku, Bruntálu, Českého Těšína, Jablunkova nebo třeba Kopřivnice. Všude je pro ně připravený atraktivní program, zajímavé stálé expozice i dočasné výstavy, které se v času obměňují,“ uzavřel náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo.

Akce Hrad plný pokladů (více ZDE) se koná 25. května na hradě Hukvaldy od 9 do 17 hodin. Po celý den bude pro návštěvníky vstup do hradních prostor zdarma.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor: Vodácká sezóna začala. Jak se správně a bezpečně chovat na vodě?

22:03 Hasičský záchranný sbor: Vodácká sezóna začala. Jak se správně a bezpečně chovat na vodě?

Voda je nebezpečný živel, ale největší nebezpečí představuje lidská nezodpovědnost, přecenění vlastn…