Moravskoslezský kraj: Správné vytápění šetří životní prostředí i rodinné rozpočty

17.01.2020 16:58

Příští týden bude na ostravské Černé louce opět patřit veletrhu o vytápění, úsporách energií a smysluplném využívání obnovitelných zdrojů energie. Moravskoslezský kraj otevře svůj stan ve spolupráci s Výzkumným energetickým centrem Vysoké školy báňské v Ostravě. Návštěvníci veletrhu Infotherma se dozvědí, jak šetřit peněženku i životní prostředí.

Moravskoslezský kraj: Správné vytápění šetří životní prostředí i rodinné rozpočty
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

„I letos budou mít návštěvníci Infothermy příležitost se dozvědět, jaké výhody přináší správné vytápění. Kromě finančních úspor si lidé mohou ve svých domácnostech výrazně zlepšit komfort tepelné pohody. A co je taky velmi důležité, správným vytápěním lidé snižují množství škodlivin, které jdou do ovzduší,“ uvedla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová. Zásady správného vytápění pomůže v krajském stanu, který bude ihned u hlavního vstupu na výstavu, objasnit edukativní show Smokemana z Výzkumného energetického centra VŠB.

Veletrh Infotherma návštěvníkům nabízí ucelené informace o vývoji technologií k vytápění a srovnání různých způsobů výroby tepla. „Když se lidé rozhodnou správně topit, stačí si hlídat pár zásad. Tedy v jakém kotli nebo zařízení topí, čím topí, jestli kotel obsluhují správně, ale také, jak se o kotel starají,“ řekla náměstkyně hejtmana kraje Jarmila Uvírová a připomněla, že výměna starých kotlů za ty moderní nízkoemisní bude do konce letních prázdnin 2022 pro všechny bez výjimky ze zákona povinná.

V Moravskoslezském kraji byly v roce 2012 spuštěny kotlíkové dotace, díky kterým mají občané možnost získat na výměnu kotle peníze. Díky těmto dotacím se už podařilo vyměnit kolem 17 tisíc starých kotlů na tuhá paliva za moderní nízkoemisní zdroje tepla. „Velice nás těší, že je o tepelná čerpadla a plynové kotle velký zájem. Zatím jsme rozdělili přes jednu a půl miliardy korun. Snažíme se co nejrychleji administrovat i další žádosti, kterých máme plný zásobník,“ uzavřela náměstkyně hejtmana kraje Jarmila Uvírová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Na bezpečnost provozu na D1 dohlíží úsekové měření rychlosti

22:31 Ministerstvo dopravy: Na bezpečnost provozu na D1 dohlíží úsekové měření rychlosti

Dodržování osmdesátikilometrové rychlosti začne od pondělí hlídat první sada detekčních kamer na mod…