Moravskoslezský kraj: Tleskáme všem pěstounům

05.06.2021 18:18

Lidé mohou upozornit na zajímavé lidské příběhy pěstounských rodin. Moravskoslezský kraj sbírá nominace na ocenění pěstounů. Toto ocenění má poděkovat náhradním rodičům, ale také upozornit a propagovat náhradní rodinnou péči. Nominace je možné posílat do konce června.

Moravskoslezský kraj: Tleskáme všem pěstounům
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Každý pěstoun je pro nás výjimečný, každý náhradní rodič si zaslouží uznání a poděkování. Naše ocenění je svým způsobem symbolickou poklonou pěstounství jako takovému i všem lidem, kteří jsou ochotní více dávat než dostávat. Předáme stejně jako v přechozích letech sice jen tři ocenění, ale tleskáme úplně všem skvělým lidem, díky kterým mohou v přirozeném rodinném prostředí vyrůstat i děti, které nemají to štěstí a nemohou z různých důvodů být s vlastní biologickou rodinou,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil s tím, že ocenění budou předána letos v polovině září u příležitosti Dnů rodin na Zámku Frýdek-Místek.

„Příběhy pěstounských rodin bývají často velmi dojemné. Proto se těšíme na všechny tipy, které nám lidé z našeho kraje zašlou. Prosíme, aby nominace obsahovala krátký příběh, který dané pěstouny vystihne, popíše jejich snahu nebo přístup k dětem. I malý detail nebo zážitek nás zajímá,“ vyzval náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil s tím, že k nominaci je nutné uvést kontaktní údaje na pěstouny, tedy jméno, telefonní číslo a ideálně i emailovou adresu. Veřejnost může nominace posílat na adresu andrea.klinkeova@msk.cz, a to až do 30. června 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

22:54 Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

?V průběhu tohoto týdne provedli olomoučtí celníci několik cílených kontrolních akcí, které se zaměř…