Moravskoslezský kraj a OKK Koksovny uzavřely dobrovolnou dohodu o krocích, zlepšujících obzduší

07.06.2022 9:15 | Tisková zpráva

Moravskoslezský kraj navazuje na jednání s velkými podniky v regionu a uzavírá nové dobrovolné dohody.

Moravskoslezský kraj a  OKK Koksovny uzavřely dobrovolnou dohodu o krocích, zlepšujících obzduší
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Těmi se zúčastněné strany zavazují ke krokům, kterými nad rámec zákonných povinností pomohou zlepšit ovzduší v regionu. Novou dobrovolnou dohodu kraj uzavřel se společností OKK Koksovny.

„Stav ovzduší v našem kraji je velké téma. Vyrovnáváme se s důsledky průmyslové historie našeho kraje, potýkáme se s emisemi, které se k nám dostávají od našich polských sousedů, řešíme lokální topeniště. Chceme použít každý dostupný nástroj, který by situaci u nás pomohl zlepšovat. A zodpovědný přístup velkých podniků, které podniknou aktivity nad rámec zákonných požadavků České republiky i Evropské unie, má rozhodně své pozitivní dopady. Podle nejnovější situační zprávy se ovzduší u nás skutečně významně zlepšilo a my určitě chceme, aby tento trend pokračoval,“ uvedla radní Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Zdenka Němečková Crkvenjaš a připomněla, že v minulosti měl kraj uzavřenou dobrovolnou dohodu se sedmi podniky. Každoroční hodnocení potvrdila, že všechny strany své závazky splňovaly.

Dohody byly uzavřeny na dobu určitou, jejich platnost již skončila. Kraj proto obnovil jednání a podepisuje dohody nové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

S kým jste ochotni jít do vlády?

A s kým to naopak vylučujete? Někde jsem postřehl, že jste vyloučili jakoukoliv spolupráci s komunisty. Je to tak? A co třeba SPD?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Ministerstvo životního prostředí posiluje ochranu krasových oblastí

22:31 SFŽP: Ministerstvo životního prostředí posiluje ochranu krasových oblastí

Ministerstvo životního prostředí dnes vyhlásilo novou dotační výzvu z Národního programu Životní pro…