Moravskoslezský kraj chce, aby děti trávily čas aktivně a v kolektivu

11.03.2023 11:17 | Tisková zpráva

I letos Moravskoslezský kraj finančně podpoří volnočasové aktivity pro děti a mládež. Přispěje celkem 3 miliony korun na letní tábory a zájmovou činnost. Krajští zastupitelé schválili podporu celkem 43 neziskových organizací, které se dlouhodobě věnují práci s dětmi a mládeží do 26 let. Neziskovky mohou krajské peníze využít na celoroční fungování zájmové aktivity nebo na snížení ceny prázdninových pobytových táborů.

Moravskoslezský kraj chce, aby děti trávily čas aktivně a v kolektivu
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Nemálo dětí tráví velkou část svého volného času s mobilem v ruce nebo u počítače. Většina rodičů by si přitom přála, aby jejich syn či dcera své volné chvíle využili smysluplně, například při sportu nebo nějaké zájmové činnosti. Proto Moravskoslezský kraj přispívá neziskovým organizacím, které dětem nějaké zajímavé aktivity v kolektivu ostatních dětí nabízejí. Lidé z těchto neziskovek se dětem věnují často bez nároku na odměnu, sponzorské dary, granty nebo dotace jsou mnohdy jediným zdrojem příjmů pro financování jejich aktivit,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a upřesnil, že kraj neziskovkám přispěl celkem 2 miliony korun na pravidelnou celoroční činnost, jako jsou pravidelné schůzky, jednodenní výlety nebo víkendové akce. Další jeden milion korun kraj rozdělil na prázdninové pobyty pro děti a mládež.

„Letní pobytové tábory jsou v posledních letech stále dražší. Bez krajského příspěvku, který umožňuje snížení jejich ceny, by mnohé rodiny nemohly svým dětem prázdninový tábor dopřát. Všichni, kdo jsme v mládí na letní tábory jezdívali, víme, že to často bývaly nejlepší dny z celého léta. Rád bych věřil, že tyto zážitky naše děti namotivují k aktivnějšímu trávení volného času i během školního roku,“ řekl náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny s tím, že mezi klasické příjemce krajského příspěvku patří střediska Junáků – českých skautů, přední hlídky Royal Rangers, Asociace TOM a další. Každá z neziskových organizací z Moravskoslezského kraje mohla požádat až o 100 tisíc korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

13:07 ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

Do posledního zaplnili zájemci volná místa na prohlídce speciálního Centra přípravy personálu jadern…