Moravskoslezský kraj má stříbro v soutěži Egovernment the Best

22.11.2018 18:06

V soutěži nejzajímavějších projektů elektronizace veřejné správy v České republice Egovernment the Best 2018 získal Moravskoslezský kraj 2. místo. Ocenění obdržel za projekt Elektronizace podpůrných projektů k řízení krajské korporace Moravskoslezského kraje.

Moravskoslezský kraj má stříbro v soutěži Egovernment the Best
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

V soutěži, kterou vyhlašuje časopis eGovernment, tak kraj navázal na „šňůru“ medailí z minulých let.

„Díky realizaci projektu šetří zaměstnanci krajského úřadu a krajských příspěvkových organizací čas i peníze. Procesy podporující korporátní řízení jsou díky elektronizaci efektivnější a zcela transparentní. Organizace zřízené Moravskoslezským krajem tak mají větší prostor na plnění své hlavní činnosti a občanům mohou poskytnout kvalitnější služby,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě Tomáš Kotyza.

Dodal, že Moravskoslezský kraj začal prosazovat standardy korporátního řízení a přijal koncepci poskytování sdílených služeb jako jeden z prvních v Česku. „Krajský úřad tak není jen správním úřadem vykonávajícím administrativu, ale staví se i do role ústředí korporace, která zahrnuje krajem zřízené a založené organizace různých odvětví. Těší mě, že to děláme dobře. Dokazuje to nejen toto ocenění, ale i ‚medaile‘ z předchozích let,“ řekl Tomáš Kotyza s tím, že krajský úřad dál pracuje na zkvalitnění existujících služeb, postupně chce do praxe zavádět další sofistikovanější a náročnější projekty.

V soutěži Egovernment the Best 2017 získal Moravskoslezský kraj první místo za projekt Podpora a rozvoj náhradní rodinné péče v Moravskoslezském kraji. V roce 2016 uspěl s projektem Návrh architektury ICT Moravskoslezského kraje. Tyto výsledky doplňuje speciální ocenění v roce 2016 pro projekt Systém pro výměnu informací v rámci sítě krajských zdravotnických zařízení Moravskoslezského kraje a třetí místo v roce 2015 pro projekt Portál kraje – centrální místo pro komunikaci a spolupráci kraje a příspěvkových organizací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Hory jsou připravené, střediska hlásí posílenou bezpečnost

14:59 CzechTourism: Hory jsou připravené, střediska hlásí posílenou bezpečnost

Start letošní zimní sezóny je pro horské regiony nezvyklý. Přestože jsou zimní hory jedním z nejzdra…