Moravskoslezský kraj podpoří ostravské krizové centrum

14.03.2022 16:09 | Tisková zpráva

Moravskoslezský kraj přispěje 100 tisíc korun Krizovému centru Ostrava. Tyto peníze budou využity na psychosociální pomoc ukrajinským občanům, kteří museli kvůli válce opustit své domovy.

Moravskoslezský kraj podpoří ostravské krizové centrum
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Pracovníci krizového centra nabízejí svou pomoc přímo v KACPU (Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině), k dispozici jsou i v rámci jiných institucí.

„Prožíváme velmi pohnuté období. Sledujeme zprávy, často nevěříme svým očím, přejeme si, aby to byl jenom zlý sen. Válka na Ukrajině zasáhla životy statisíců lidí, kteří se mnohdy ze dne na den museli sbalit a utéct do bezpečí. Jsme jejich situací hluboce zasažení, ale jen těžko se umíme plně vžít do jejich pocitů. Tito lidé, často maminky s malými dětmi, potřebují nejen materiální pomoc, ale i psychickou podporu. Proto jsme přispěli Krizovému centru Ostrava, které okamžitou psychosociální a terapeutickou pomoc poskytuje. A to dlouhodobě, nepřetržitě a samozřejmě bezplatně,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu zatím vyčlenil na pomoc Ukrajině 10 milionů korun. „Tyto peníze jsou využívány jak na činnost KACPU, tak i na humanitární pomoc. Kraj například nakoupil a na Ukrajinu dopravil elektrocentrály a další materiální pomoc, krajské nemocnice vyslaly zásobu zdravotnického materiálu, v minulém týdnu jsme do Užhorodu prostřednictvím Českého červeného kříže darovali pět sanitek. Jsem přesvědčený, že tím naše pomoc Ukrajině nekončí. Přál bych si ale, aby ji tamní lidé co nejdříve už nepotřebovali,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Klobásy z Itálie mohou obsahovat závadné listérie

8:24 Státní veterinární správa: Klobásy z Itálie mohou obsahovat závadné listérie

Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před italskými klobásami, které se prodávaly i v…