Moravskoslezský kraj podporuje zaměstnávání zdravotně postižených

23.01.2019 17:11

Moravskoslezský kraj pořídil novou trafostanici organizaci Ergon, která zaměstnává 240 osob se zdravotním postižením. Trafostanice spolu s přípojkami vysokého a nízkého napětí stála krajskou pokladnu 750 tisíc korun.

Moravskoslezský kraj podporuje zaměstnávání zdravotně postižených
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Organizace Ergon zaměstnává na Třinecku lidi se zdravotním postižením už 15. rokem, zaměřuje se na kompletační a balící práce. Vloni se společnosti Ergon podařilo nakoupit nové moderní stroje, čímž se zvýšil odběr elektrické energie a stará přípojka nezvládala pokrýt nároky na provoz,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a dodal, že nová trafostanice tak pomohla nejen udržet počet zaměstnanců, ale dokonce jej navýšit na dnes už 240 osob. „Mít dobrou práci je důležité pro každého z nás. Lidé, kteří musí žít se zdravotním postižením, to mají na trhu práce určitě složitější. Proto je nutné podporovat podniky, které lidi se znevýhodněním zaměstnávají,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

„V dnešní době se firmy bez moderních strojů a technologií prostě neobejdou. Organizace Ergon dlouhodobě spolupracuje se společnostmi STEELTEC CZ, Walmark nebo například Kovona system. Aby mohla držet krok a své partnery si udržet, byla podpora kraje na místě. Z krajského rozpočtu jsme na projekt vyčlenili potřebných 750 tisíc korun. Zaměstnávání občanů se zdravotním postižením by mělo být samozřejmostí každé vyspělé společnosti,“ uzavřel náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SMS ČR: Obce a města nedostaly Národní investiční plán k připomínkování

14:17 SMS ČR: Obce a města nedostaly Národní investiční plán k připomínkování

Sdružení místních samospráv ČR, které zastupuje téměř 2000 menších měst a obcí, nesouhlasí s postupe…