Moravskoslezský kraj přitahuje stále více turistů, jejich počet se zvýšil o téměř 14 procent

15.5.2015 8:50 dop.

Na žebříčku popularity mezi turisty stoupá Moravskoslezský kraj vzhůru. Počet hostů, kteří v prvním čtvrtletí letošního roku navštívili ubytovací zařízení v našem regionu, se meziročně zvýšil o 13,9 procent. Jde o druhý nejvyšší nárůst mezi všemi kraji hned za krajem Jihočeským.

Moravskoslezský kraj přitahuje stále více turistů, jejich počet se zvýšil o téměř 14 procent
Foto: Moravskoslezský kraj
Popisek: Zámek Studénka v Moravskoslezském kraji.

Podle oficiálních statistik Českého statistického úřadu se v Moravskoslezském kraji ubytovalo od začátku ledna do konce března 164 707 hostů. Více než pětina z nich přicestovala ze zahraničí. Celkový počet návštěvníků byl o 13,9 procenta vyšší než ve stejném období loňského roku. Počet turistů ze zahraničí se zvýšil dokonce o 28,9 procenta. Nejvíce jich zavítalo do našeho regionu ze Slovenska (přes 8,6 tisíc), z Polska (přes 7 tisíc) a z Německa (přes 5 tisíc).

„Vzrůstající návštěvnost nás velmi těší. Přisuzujeme ji také rozsáhlým kampaním Moravskoslezského kraje, které propagují nabídku kvalitních služeb i ubytování. Jsou zacíleny jak na tuzemský, tak na zahraniční trh,“ říká náměstek hejtmana pro investice a cestovní ruch Ivan Strachoň s tím, že turisty v Moravskoslezském kraji zajímá především příroda, kultura a sportovní zázemí. Láká je i poznávání chráněných krajinných oblastí, technických památek či relaxace v lázních. Do regionu jezdí také za adrenalinovými zážitky, výbornou místní kuchyní a pivem.

Náměstek hejtmana připustil, že na výsledcích v oblasti turistického ruchu se pravděpodobně částečně podepsal i hokejový šampionát. „Ten sice odstartoval v květnu, nicméně členové jednotlivých týmů a řada dalších osob si přijela prohlédnout místo konání a zázemí už v předchozích měsících,“ vysvětluje náměstek hejtmana. Podle něj statistiky pozitivně ovlivňuje i fakt, že se daří ekonomice v regionu. Do Moravskoslezského kraje proto častěji míří zástupci komerční sféry z tuzemska i zahraničí.

Moravskoslezský kraj s ohledem na narůstající počet turistů dlouhodobě rozšiřuje nabídku reklamních a informačních materiálů. Zájemci je najdou v turistických informačních centrech, jsou také k dispozici na propagačních akcích kraje v Česku i v zahraničí i v budově krajského úřadu v Ostravě. Návštěvníci mohou využít například obsáhlého průvodce krajem, obsahujícího tipy na výlety a odpočinek v lázních, letní i zimní turistické mapy, cyklomapy, mapy lyžařských běžeckých tras a hipostezek.

Návštěvnost kraje 2012    698 746 lidí

Návštěvnost kraje 2013    698 211 lidí

Návštěvnost kraje 2014    703 009 lidí

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

22:54 Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

Skupina ČEZ pokračuje v nastaveném trendu budování udržitelnější energetiky: loni snížila objem vypu…