Moravskoslezští radní navštívili Fulnek. Seznámili se s plány rekonstrukce Knurrova paláce

26.03.2016 21:40

Krajští radní po výjezdním zasedání v Krnově zamířili do další části regionu. Pravidelné jednání se tentokrát konalo ve Fulneku. Radní se setkali s vedením města, zástupci místních firem i vedoucími spolků.

Moravskoslezští radní navštívili Fulnek. Seznámili se s plány rekonstrukce Knurrova paláce
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„S radními v našem regionu se scházíme už čtvrtým rokem a nasloucháme jejich problémům, které se snažíme - pokud je to v našich silách - společně řešit. Radní Fulneku nás na společném jednání seznámili mimo jiné se svými plány na rekonstrukci Knurrova paláce, který patřil v minulosti Moravskoslezskému kraji a sloužil jako dětský domov. Dohodli jsme se, že se pokusíme nalézt volné zdroje, abychom se do rekonstrukce objektu zapojili,“  sdělil Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Do oblasti Novojičínska byla v období let 2014 až 2015 investována zhruba miliarda korun. Největší částka plynula do dopravy (zhruba 830 milionů korun). V letech 2016 až 2019 jsou plánovány další investice ve výši přibližně 300 milionů korun.

Celkovou rekonstrukcí za zhruba 30 milionů korun by měl projít památník J. A. Komenského ve Fulneku. „Finance na opravy bychom chtěli získat z Integrovaného regionálního operačního programu. Evropské peníze by pokryly 85 procent, 5 procent by bylo hrazeno ze státního rozpočtu a zbývajících deset procent by dofinancoval kraj,“ sdělil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák s tím, že doufá, že předložený projekt „Památník J. A. Komenského ve Fulneku – živé muzeum“ v dotačním programu, určeném pro národní kulturní památky a památky UNESCO, uspěje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko rozehraje dětská tvořivost díky happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open 2018

8:39 Česko rozehraje dětská tvořivost díky happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open 2018

Čtvrtek 24. května bude patřit všem malým umělcům. Celostátní happening ZUŠ Open opět nabídne nespou…