Muzeum umění v Olomouci přichází s novým čtvrtletníkem s názvem Muzeion

04.01.2016 16:20

Od 4. 1. 2016 je milovníkům umění a čtenářům s dobrým vkusem k dispozici nový časopis, nahrazující dosavadní muzejní bulletin.

Muzeum umění v Olomouci přichází s novým čtvrtletníkem s názvem Muzeion
Foto: Muzeum umění Olomouc
Popisek: Muzeum umění Olomouc

„Bulletin byl nejstarší muzejní propagační tiskovinou. Vydávávali jsme jej od roku 1993. Naše nabídka už ale je tak bohatá, že rozsah bulletinu byl pro její odpovídající propagaci nedostatečný,“ vysvětlil ředitel muzea Michal Soukup.

Nový, čtyřicetistránkový časopis bude vycházet ve formátu B4. Jeho základním cílem podle Soukupa je, aby čtenáři v jedné tiskovině získali systematický a zároveň atraktivní přehled o všech muzejních aktivitách. „Najdou v něm články o výstavách, sbírkových unikátech, edukačních programech, kulturních akcích, ale taky rozhovory nebo rubriku speciálně zaměřenou na děti,“ přiblížil ředitel.

A co se v prvním čísle Muzeionu dočtete? Například to, že umělecký solitér Zbyněk Sekal ve Vídni přišel na to, jak je pro umění důležité mít Gelassenheit. V profilu ředitele Michala Soukupa se dočtete, že muzeum není díra v zemi, ale dírou v zemi to může začínat.

Vzpomínková výstava Dohnat a předehnat, která představuje československý a polský design 60. let, končí 24. ledna a můžete na ní vidět porcelán, nábytek, hračky nebo mixér a fén, který jste znali. Ale můžete ji sami také doplnit. A pokud by vás zajímalo restaurování, nenechte si ujít rozhovor s Radomírem Surmou.

Časopis, který je k dispozici zdarma, si můžete vyzvednout v Muzeu moderního umění a Arcidiecézním muzeu Olomouc. Přečíst si jej můžete i na různých jiných místech ve městě, v kavárnách, galeriích, na univerzitě, v knihovnách nebo v čekárnách Fakultní nemocnice.

Přejeme příjemné čtení!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj chce bojovat proti suchu. Ohrožení se týká stále většího území

14:15 Pardubický kraj chce bojovat proti suchu. Ohrožení se týká stále většího území

Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo vyčlenění částky dvou milionů korun na realizaci opatřen…