NCOZ: Kobra zabránila vyplacení více než 52 milionů korun

05.10.2018 15:34

Úzká spolupráce pracovníků týmu Daňová Kobra opět přinesla své ovoce.

NCOZ: Kobra zabránila vyplacení více než 52 milionů korun
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) zahájili v rámci akce s krycím názvem MIDI trestní stíhání pěti mužů ve věku od 32 do 62 let. Osoby byly obviněny z krácení daně na základě vyhodnocení výpočetní techniky, zajištěné v jiné daňové kauze, a rovněž ze zásadních důkazních zjištění opatřených pracovníky příslušného finančního úřadu v rámci daňového řízení.

Tato pětice se pokusila vylákat na státu tzv. vratku DPH tím způsobem, že si jen za tímto účelem založila zahraniční obchodní společnost, kterou následně registrovala k DPH v České republice. V daňovém přiznání, podaném krátce po této registraci, pak mělo dojít k deklaraci obchodů se zbožím či službami v řádech stovek milionů korun. Podle závěrů kriminalistů NCOZ a pracovníků Finanční správy však tyto obchodní případy nikdy neproběhly tak, jak byly formálně deklarovány, a bylo prokázáno, že byly zatíženy daňovým podvodem na dani z přidané hodnoty. Na základě úzké spolupráce v rámci pracovního týmu Daňová Kobra a zásahu pracovníků správce daně k vyplacení nadměrného odpočtu více než 52 milionů korun nedošlo a byly tak účinně ochráněny fiskální zájmy státu.

Všech pět mužů bylo obviněno ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby ve stadiu pokusu (podle § 21 odst. 1 trestního zákoníku k § 240 odst. 1, 2 písm. a odst. 3 trestního zákoníku ve spolupachatelství podle § 23 trestního zákoníku).

Obviněné osoby jsou stíhány na svobodě. V případě pravomocného rozsudku všem hrozí trest odnětí svobody od pěti do deseti let.

Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

14:28 Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

Na novém vyhlídkovém mole v laguně Baťova kanálu byla podepsána smlouva mezi městem Veselí nad Morav…