NIPOS: Rakovník nabídne nejlepší inscenace pro děti

5. 11. 2018 8:10

Ve dnech 7. – 11. listopadu 2018 se v Kulturním centru a v Tylově divadle v Rakovníku uskuteční XXXVII. ročník celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti.

NIPOS: Rakovník nabídne nejlepší inscenace pro děti
Foto: mesto-rakovnik.cz
Popisek: Budova radnice ve městě Rakovník
reklama

I letos se diváci mohou těšit na nejzajímavější inscenace pro děti z oblasti amatérského činoherního divadla. Vedle samotných představení budou pro účastníky přehlídky připraveny rozborové semináře a diskusní fóra.

V programu se objeví 7 amatérských inscenací, které jsou určené pro všechny dětské divácké skupiny od dětí předškolního věku až po středoškoláky. Nejmenší děti se mohou těšit na interaktivní inscenaci Jak si zahrát pohádku v podání DS Heřman z Heřmanova Městce nebo pohádku Hrnečku, vař od Divadlo Strom Brno. Pro děti školou povinné je připravena inscenace Tři kmotřinky 1. neratovické divadelní společnosti. Středoškoláci jistě ocení poutavý příběh japonské dívky Divadelního studia A. Marka Turnov s názvem Hanako.

Kromě amatérských souborů, které do programu celostátní přehlídky postoupily z přehlídek krajských, se představí i profesionální hosté. Divadlo D21 zahraje Bajaju. Divadlo J. K. Tyla Plzeň představí inscenaci Tobiáš Lolnessa jako zahraniční host vystoupí Nové divadlo Nitra ze Slovenska s inscenací Anna Franková.

V průběhu přehlídky budou pod odborným vedením psychologů a pedagogů pracovat skupiny dětí, jejichž reflexe na představení zprostředkují lektoři v rámci rozborových seminářů a diskusních fór. Rozborové semináře povede čtyřčlenný lektorský sbor ve složení Milan Schejbal (umělecký šéf a režisér Divadla A. Dvořáka v Příbrami, pedagog DAMU), Jaromír Hruška (režisér a dramaturg Městského divadla Český Krumlov), Luděk Horký (dramaturg, manažer vývoje České televize) a Kateřina Baranowska (scénografka a výtvarnice). Nejúspěšnější inscenace pak může lektorský sbor zařadit do programu Jiráskova Hronova, festivalu amatérského divadla.

Přehlídku z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a pod záštitou ministra kultury doc., Mgr. Antonína Staňka, Ph.D. pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s DS Tyl Rakovník, Kulturním centrem Rakovník a Královským městem Rakovník. Na přehlídce se finančně podílí MK ČR a Královské město Rakovník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vojáci, kteří se vrátili z Pobaltí, převzali ocenění

22:03 Armáda ČR: Vojáci, kteří se vrátili z Pobaltí, převzali ocenění

Dvaaosmdesát vojáků, kteří donedávna působili v Pobaltí v rámci alianční předsunuté přítomnosti (eFP…