NKÚ pracuje se slovenskými kolegy na projektu sdílení informací, cílem je mezinárodní srovnávání

14. 9. 2017 16:47

Zástupci Nejvyššího kontrolního úřadu se setkali s představiteli nejvyšších kontrolních institucí zemí V4+2, Běloruska a Moldavska ve Spišské Nové Vsi na Slovensku.

NKÚ pracuje se slovenskými kolegy na projektu sdílení informací, cílem je mezinárodní srovnávání
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

Setkání začalo v neděli 10. září a vyvrcholilo v úterý 12. září. Jedním z hlavních témat jednání byl projekt NKÚ s názvem BIEP (Benchmarking Information Exchange Project), na kterém NKÚ v současnosti spolupracuje se slovenskými kolegy. Projekt si klade za cíl vytvořit platformu a nastavit postupy pro sdílení informací mezi jednotlivými kontrolními institucemi takovým způsobem, aby bylo možné tyto informace mezi sebou porovnávat a aby je mohly kontrolní úřady využívat ve svých kontrolách.

„Chceme dál pracovat na společných kontrolách a vyměňovat si zkušenosti z různých oblastí, ať už jde například o čerpání evropských peněz, výstavbu dopravní infrastruktury, nebo náklady ve zdravotnictví. Jde nám o to, aby kontrolní instituce přesně věděly, jaké jsou v různých zemích například náklady na stavbu dálnic nebo kolik stojí den pobytu na lůžku v nemocnici nebo pobyt v domově pro seniory. Tyto informace budou moci kontrolní instituce porovnávat se svými údaji,“ uvedl prezident NKÚ Miloslav Kala. „Tematických možností je samozřejmě nespočet, je ale důležité, aby byly tyto informace spolehlivé, srovnatelné a všichni z nich byli schopni vyvozovat závěry,“ dodal.

V nedávné době český a slovenský NKÚ dokončily společnou kontrolu na téma efektivity výběru spotřebních daní, o které jsme informovali zde.

Představitelé nejvyšších kontrolních institucí se při svém setkání dotkli i otázky zvyšování kvality kontroly, a to například větším zaměřením na průřezové výkonnostní kontroly. Dalším tématem setkání bylo i budování kapacit pro analytickou činnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Náchod: Vedení diskutovalo s primáři o budoucnosti nemocnice

19:05 Nemocnice Náchod: Vedení diskutovalo s primáři o budoucnosti nemocnice

Vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje se sešlo s prim…