NKÚ představil poslancům kontrolního výboru projekt svého nového sídla

23.03.2019 8:31

Na půdě NKÚ se ve čtvrtek uskutečnila odpolední část jednání Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Zástupci NKÚ v čele s prezidentem Miloslavem Kalou představili poslancům projekt nového sídla NKÚ v pražských Holešovicích. Spolu s ním bude v této budově sídlit také parlamentní knihovna a archiv Kanceláře Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

NKÚ představil poslancům kontrolního výboru projekt svého nového sídla
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ
reklama

Pro stavbu svého nového sídla využívá NKÚ nejmodernějších postupů ve stavebnictví jako je metoda digitálního modelování Building Information Modelling (BIM) nebo světový smluvní standard FIDIC či metoda zadávání Design and Build. Kombinací těchto přístupů je stavba sídla NKÚ v českém prostředí výjimečnou. Nové sídlo úřadu se také stalo jedním z pilotních projektů zavádění metody BIM v ČR. Navíc se NKÚ řídí standardy společensky odpovědného zadávání a celý projekt sídla probíhá v systému programového financování.

Svým přístupem chce být NKÚ inspirací pro ostatní veřejné instituce, aby i jejich stavby probíhaly v souladu se současnými moderními trendy v oblasti stavebnictví. Ty přinášejí kromě nových technologií a postupů i zvýšení efektivity vynaložených veřejných financí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ oznamuje regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2021

22:15 ERÚ oznamuje regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2021

Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal cenová rozhodnutí, kterými každoročně stanovuje výši regulova…