NPÚ: Kandidát Pardubického kraje na titul Historické město roku

06.01.2021 7:33

Titul Historické město roku je již tradičně od roku 1994 udělován vítězi Ceny za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ). Za Pardubický kraj se přihlásilo město Vysoké Mýto.

NPÚ: Kandidát Pardubického kraje na titul Historické město roku
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón je nástrojem k obnově kulturních památek nacházejících se v nejcennějších částech našich historických měst, prohlášených za památkové rezervace a památkové zóny. Vítěz krajského kola obdrží odměnu 100 000,- Kč a pamětní list. Hodnotící komise bude složena ze zástupců Ministerstva pro místní rozvoj, Svazu historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Pardubicích a Krajského úřadu Pardubického kraje.

O cenu se za Pardubický kraj se uchází město Vysoké Mýto. Přihláška ZDE.

V celostátním kole se následně rozhodne o vítězi, který se po letošní rok bude moci pyšnit titulem Historické město roku. Čeká jej také finanční odměna, umělecké dílo z českého křišťálu a pamětní grafický list od předních českých umělců. Slavnostní vyhlášení bude následovat v dubnu.

Cena je udělována pravidelně od roku 1994 a města v Pardubickém kraji ji v minulosti obdržela již třikrát. Hned v prvním roce konání získaly titul Svitavy, v roce 2000 pak Litomyšl a naposledy v roce 2013 Chrudim.

Soutěž o cenu za nejlepší přípravu a realizaci programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón je pořádána třemi institucemi – Ministerstvem kultury ČR, Ministerstvem pro místní rozvoj a Svazem historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Kompletní přihlášky účastníků jsou k nahlédnutí na webu Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Pardubicích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

22:54 ÚZSVM zajistil likvidaci padělků

ÚZSVM ve Žďáru nad Sázavou zajistil likvidaci padělků oděvů, obuvi, hraček a dalších věcí, zabraných…