NPÚ: Odborný seminář Památka moderní architektury v novém

25.02.2016 8:55

Ve čtvrtek 10. března 2016 se uskuteční celodenní odborný seminář Památka moderní architektury v novém – Seminář k památkové obnově nového sídla Národního památkového ústavu v Ostravě.

NPÚ: Odborný seminář Památka moderní architektury v novém
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Budova bývalého Okresního sociálně-zdravotního ústavu na adrese Odboje 1, Ostrava – Moravská Ostrava se stala novým sídlem pracoviště Národního památkového ústavu v září 2015.

Seminář zahájí generální ředitelka NPÚ Naďa Goryczková a ředitel územního pracoviště Michal Zezula. Realizovaný stavebněhistorický průzkum představí Martin Strakoš a Romana Rosová. O koncepci využití nové administrativní budovy pohovoří Miloš Matěj. Projekt obnovy a přestavby objektu přiblíží Marián Jurga z kanceláře MS-architekti. Marie Bartošová se bude věnovat průběhu památkové obnovy. Jan Zástěra zhodnotí průběh památkové obnovy z pohledu zástupce realizační firmy a srovná se zkušenostmi z jiných realizací. Restaurátorské práce okomentují Jaroslav a Adam Jakubkovi. Jakub Ivánek a Tomáš Skalík přiblíží problematiku záchrany a instalaci restaurované sochy Směrník.

Pro účastníky semináře bude rovněž zpřístupněna výstava Okresní sociálně-zdravotní ústav a vývoj architektury zdravotnických zařízení.

Prosíme o potvrzení vaší účasti e-mailem na: batkova.petra@npu.cz nebo telefonicky 724 474 537 do 7. března 2016.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NKÚ: Ministerstvo obrany nenakoupilo chemickému vojsku potřebné vybavení, nedokončilo ani výstavbu Centra biologické ochrany Těchonín

10:17 NKÚ: Ministerstvo obrany nenakoupilo chemickému vojsku potřebné vybavení, nedokončilo ani výstavbu Centra biologické ochrany Těchonín

Ministerstvo obrany (MO) v letech 2018 až 2022 nezajistilo potřebnou obměnu a modernizaci vybavení c…