NPÚ: Výtěžek charitativních koncertů přesáhl 40 tisíc korun

22. 9. 2019 10:57

V prostorách arcibiskupského zámku v Kroměříži bylo letos uspořádáno pět koncertů, jejichž výtěžek je určen na financování restaurátorských zásahů vybraných hudebnin významných hudebních skladatelů, jako jsou Johann Heinrich Schmelzer, Heinrich Ignaz Franz Biber, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven.

NPÚ: Výtěžek charitativních koncertů přesáhl 40 tisíc korun
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Prvním bylo 11. června vystoupení loutnového souboru BOHEMIAN LUTE ORCHESTRA s uměleckým vedoucím Janem Čižmářem v zámecké galerii, další čtyři se odehrály ve Sněmovním sále – 31. července vystoupil 100členný LONDON SCHOOL SYMPHONY ORCHESTRA v rámci festivalu AD ASTRA, 2. srpna mladí sólisté vážné hudby z USA a Japonska pod taktovkou dirigentů Bahmana SALLESE a Silase HUFFA v doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů, 6. srpna legendární folková kapela SPIRITUÁL KVINTET a 20. srpna vystoupili v rámci Letní hudební akademie Kroměříž česko-německá cembalistka Barbara Maria WILLI s hobojistou Vilémem VEVERKOU.

Díky štědrosti milovníků klasické hudby a folku dosáhl výtěžek letošních pěti charitativních koncertů částky 40 382 Kč. Ze sbírek v minulých dvou letech zbývá dalších 22 436 Kč. Czech National Trust, o. p. s., společnost zabývající se dobrovolnictvím a obnovou a správou památek bez ohledu na vlastnictví, tak bude moci kroměřížskému hudebnímu archivu předat dohromady 62 828 Kč, které budou použity v první řadě na restaurování autografu Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena. V minulosti byla z těchto prostředků restaurována mimo jiné partitura z pera George Muffata a může tak dále sloužit badatelům z celého světa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Cenu cestovního ruchu může letos získat zámek Nová Horka, meandry Odry nebo halda Ema

17:05 Moravskoslezský kraj: Cenu cestovního ruchu může letos získat zámek Nová Horka, meandry Odry nebo halda Ema

Moravskoslezský kraj chce i v tomto roce ocenit to nejlepší z turistické nabídky. Ceny cestovního ru…