NÚKIB získal ocenění v soutěži Český zavináč

20.5.2022 7:33 odp. | Tisková zpráva

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) získal za výrazné zlepšení kybernetické odolnosti ČR ocenění v soutěži Český zavináč. Výsledky byly vyhlášeny 15. května 2022 v předvečer zahájení 24. ročníku mezinárodní konference ISSS v Hradci Králové. Cenu pro NÚKIB převzal ředitel Úřadu Karel Řehka a vedoucí oddělení komunikace Alena Minxová.

NÚKIB získal ocenění v soutěži Český zavináč
Foto: NÚKIB
Popisek: Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Výběr nominovaných probíhá na základě několika kritérií, přičemž za podstatný je považován přínos pro občany České republiky a další rozvoj informační společnosti. NÚKIB byl oceněn jako příklad moderní a respektované instituce, která svými aktivitami výrazně zlepšila kybernetickou odolnost České Republiky, a umožňuje tak lépe zvládat současné i budoucí krize. 

Kybernetická bezpečnost se netýká jen IT odborníků, ale každého jednotlivce. Proto Úřad aktivně komunikuje směrem k veřejnosti, aby i lidé, kteří nejsou v této oblasti odborníky, měli možnost získat potřebné vědomosti pro bezpečný pohyb v kyberprostoru.

„Jedná se o ocenění našeho úsilí navyšovat bezpečnost a odolnost České republiky v kyberprostoru. To je samozřejmě úsilí, které probíhá kontinuálně a nikdy neskončí. Nedílnou součástí jsou i naše aktivity k celospolečenské osvětě a intenzivní komunikaci s veřejností,“ doplnil ředitel Úřadu Karel Řehka.

V rámci soutěže Český zavináč jsou jednou ročně odměněny nejlepší projekty, činy nebo jiná závažná jednání, které v uplynulém roce významně přispěly k rozvoji informačních technologií ve státní správě a místní samosprávě. V minulých letech cenu získali např. eNeschopenka, Mgr. et Mgr. Věra Jourová za významný přínos k rozvoji digitální společnosti v EU a ochraně osobních dat či tým ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv s projektem eRecept.

Velmi si vážíme této ceny, která je oceněním práce všech lidí na Úřadě, kteří přispívají k posílení kybernetické bezpečnosti naší celé společnosti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 14

22:45 ČEZ číslo týdne: 14

14 společností na světě vyrábí jaderné palivo pro lehkovodní reaktory