NÚKIB získal ocenění v soutěži Český zavináč

20.05.2022 19:33 | Tisková zpráva

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) získal za výrazné zlepšení kybernetické odolnosti ČR ocenění v soutěži Český zavináč. Výsledky byly vyhlášeny 15. května 2022 v předvečer zahájení 24. ročníku mezinárodní konference ISSS v Hradci Králové. Cenu pro NÚKIB převzal ředitel Úřadu Karel Řehka a vedoucí oddělení komunikace Alena Minxová.

NÚKIB získal ocenění v soutěži Český zavináč
Foto: NÚKIB
Popisek: Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Výběr nominovaných probíhá na základě několika kritérií, přičemž za podstatný je považován přínos pro občany České republiky a další rozvoj informační společnosti. NÚKIB byl oceněn jako příklad moderní a respektované instituce, která svými aktivitami výrazně zlepšila kybernetickou odolnost České Republiky, a umožňuje tak lépe zvládat současné i budoucí krize. 

Kybernetická bezpečnost se netýká jen IT odborníků, ale každého jednotlivce. Proto Úřad aktivně komunikuje směrem k veřejnosti, aby i lidé, kteří nejsou v této oblasti odborníky, měli možnost získat potřebné vědomosti pro bezpečný pohyb v kyberprostoru.

„Jedná se o ocenění našeho úsilí navyšovat bezpečnost a odolnost České republiky v kyberprostoru. To je samozřejmě úsilí, které probíhá kontinuálně a nikdy neskončí. Nedílnou součástí jsou i naše aktivity k celospolečenské osvětě a intenzivní komunikaci s veřejností,“ doplnil ředitel Úřadu Karel Řehka.

V rámci soutěže Český zavináč jsou jednou ročně odměněny nejlepší projekty, činy nebo jiná závažná jednání, které v uplynulém roce významně přispěly k rozvoji informačních technologií ve státní správě a místní samosprávě. V minulých letech cenu získali např. eNeschopenka, Mgr. et Mgr. Věra Jourová za významný přínos k rozvoji digitální společnosti v EU a ochraně osobních dat či tým ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv s projektem eRecept.

Velmi si vážíme této ceny, která je oceněním práce všech lidí na Úřadě, kteří přispívají k posílení kybernetické bezpečnosti naší celé společnosti.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dezinformace

Myslíte si, že jsme k dezinformacím náchylní více než jinde? A jestli se tu podle vás šíří, není to vaše vina, myslím vás politiků, že jste neschopní lidem věci vysvětlit? Třeba jako to, co to vůbec dezinformace je? Podle mě je to takový moderní termín, za který politici schovávají kde co a hlavně s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: České jaderné elektrárny splňují mezinárodní normy ochrany životního prostředí

19:21 ČEZ: České jaderné elektrárny splňují mezinárodní normy ochrany životního prostředí

Jaderná elektrárna Dukovany i Temelín splňují požadavky mezinárodní normy pro řízení ochrany životní…