Na ČZU se diskutovaly plánované výzvy v evropském programu Horizont 2020

12. 10. 2015 10:58

Zástupci Generálního ředitelství pro výzkum a rozvoj Evropské komise Davide Amato a Tomas Turecki představili výzvy v oblasti biotechnologie, zemědělství, potraviny a životní prostředí plánované na období 2016 a 2017.

Na ČZU se diskutovaly plánované výzvy v evropském programu Horizont 2020
Foto: ČZU
Popisek: ČZU

Na konferenci, která proběhla 8. října v Clubu C, dále vystoupili zástupci Technologického centra, kteří zhodnotili dosavadní průběh programu Horizont 2020 z hlediska účasti českých týmů a charakterizovali novinky v programu Marie Curie-Sklodowska Action a také aktuální požadavky programu Horizont 2020 na finanční řízení.

Velkému zájmu se také těšila odpolední diskuse na téma strategie úspěšného zapojení do programu Horizont 2020, v níž vystoupili úspěšní řešitelé z ČZU, z Mendelovy univerzity v Brně a také zástupce bruselské poradenské agentury, který shrnul často opakované chyby v přípravě žádostí. Upozornil také na program belgické vlády, která podporuje zapojení tamních vědců tím, že v případě zapojení belgických univerzit do řešitelských konsorcií, hradí náklady na přípravu žádosti.

Konkrétní možnosti podpory řešitelů pak v závěru konference prezentovali NCP, národní kontaktní osoby, pro oblasti zemědělství a životní prostředí Ing. Naďa Koníčková a Ing. Petra Perutková a také zástupce CZELO Ing. Pavlína Pancová Šimková.

Konference se účastnila více než stovka vědeckých pracovníků z univerzit a výzkumných organizací a také zástupci firemních vývojových oddělení z celé České republiky.  Konferenci pořádala Kancelář pro podporu podávání mezinárodních projektů zaměřených na Life Sciences v rámci Evropského výzkumného prostoru v rámci stejnojmenného projektu LE-EUPRO II, jehož hlavním řešitelem je doc. Ing. Tomáš Šubrt, Ph.D.

Prezentace z konference jsou dostupné na research.czu.cz.

ČZU je třetí největší univerzitou v Praze. Spojuje v sobě stoletou tradici s nejmodernějšími technologiemi, progresivní vědou a výzkumem v oblasti zemědělství, lesnictví, ekologie, technologií a techniky, ale i s ekonomikou a řízením. Moderně vybavené laboratoře se špičkovým zázemím včetně školních podniků umožňují vynikající vzdělávání s možností osobního růstu a zapojení do vědeckých projektů doma i v zahraničí. ČZU zajišťuje kompletní vysokoškolské studium, letní školy, speciální kurzy, univerzitu třetího věku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Veselé (ne)čokoládové Velikonoce

22:27 dTest: Veselé (ne)čokoládové Velikonoce

Pomlázka patří k nejstarším velikonočním zvykům. Odměnou pro koledníky bývají kromě tradičních malov…