Na Olšanských hřbitovech se konal Britský Remembrance Day

13.11.2017 9:39

V neděli 12. listopadu se náměstek ministra obrany pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský a zástupce ředitele Společného operačního centra MO brigádní generál Štefan Muránský zúčastnili na vojenském pohřebišti Britského společenství národů na Olšanských hřbitovech v Praze vzpomínkového ceremoniálu.

Na Olšanských hřbitovech se konal Britský Remembrance Day
Foto: Hans Štembera
Popisek: Olšanské hřbitovy v Praze
reklama

Zde položením smutečního věnce Ministerstva obrany a Generálního štábu AČR uctili památku obětí příslušníků zemí Commonwealthu, které byly zapojeny do bojů ve válečných klonfliktech na straně Velké Británie.

K památníku po krátké modlitbě položili zástupci zemí, které se zúčastnily válečných konfliktů na straně Velké Británie, postupně smuteční věnce. Památce padlých se kromě organizátorů také poklonili například představitelé zastupitelských úřadů Austrálie, Ghany, Jihoafrické republiky, Kanady, Nigérie, Polska či Slovenska.

Za britské velvyslanectví se ceremoniálu zúčastnila velvyslankyně Jan Thompson, nechyběli ani zástupci veteránských organizací - Českého svazu bojovníků za svobodu a Československé obce legionářské.

Setkání, jež je součástí oslav Dne válečných veteránů, každoročně pořádá zastupitelský úřad Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Kromě představitelů Velké Británie se ho účastní i zástupci zemí sdružených ve společenství Commonwealthu. Ti všichni si v tento den připomínají oběť, kterou přinesli stateční muži a ženy ve válečných konfliktech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cena za nejlepší výzkumné práce ČNB v roce 2019

18:12 Cena za nejlepší výzkumné práce ČNB v roce 2019

Bankovní rada České národní banky udělila letošní ceny za ekonomický výzkum dvěma pracím. Cena je ka…