Na Vysočině proběhla společná protidrogová akce Celní správy a Policie ČR

21.04.2019 18:20

Od 8. do 11. dubna probíhala v areálu Celního úřadu pro Kraj Vysočina bezpečnostně preventivní akce s názvem Crocodilius, jejíž primárním cílem na strategickém místě u dálničního exitu 112 bylo odhalení nelegální přepravy omamných a psychotropních látek, prekurzorů drog a finanční hotovosti na tzv. severní větvi Balkánské trasy.

Na Vysočině proběhla společná protidrogová akce Celní správy a Policie ČR
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

A to v součinnosti Celní správy a Policie České republiky v rámci projektu Evropské unie. V akci byly Celní protidrogová jednotka, Národní protidrogová centrála, mobilní hlídky celních úřadů pro kraje Vysočina, Pardubický a Zlínský a také dopravní a cizinecká policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Vytipovaná vozidla byla z dálnice D1 směrována do areálu vysočinského celního úřadu ve Stříteži, kde byli všichni pasažéři podrobeni kontrole totožnosti v tzv. Schengenbusu a vozy důkladné vnitřní kontrole – fyzické, prostřednictvím velkokapacitního rentgenu, ručního rentgenu a stěr na omamné a psychotropní látky. V činnosti byli rovněž služební psi vycvičeni na hledání drog, tabáku a bankovek.

Důkladně kontrolovány byly kamiony, dodávky, autobusy a osobní automobily, hlavní zacílení bylo na vozidla jedoucí z provincií poblíž syrských hranic a balkánských zemí. Celkem bylo provedeno 185 kontrol, 10 z nich dopadlo pozitivním výsledkem.

Odhaleny byly dvě tajné skrýše v dutinách vozidla, které mohou sloužit k nelegální přepravě omamných a psychotropních látek, zajištěno 126 kartonů cigaret s bulharskou kontrolní nálepkou a od dlužníků z evidence CEPAN vybráno 30 tisíc korun. Další pokuty vybrali policisté z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš

21:31 Královéhradecký kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš

Radní Královéhradeckého kraje schválili pomoc projektu na odkanalizování obcí na levém břehu vodního…