Na mezinárodním veletrhu v Salzburgu NPÚ prezentuje vzorovou památkovou obnovu i zpřístupněné památky

12.01.2018 19:34

Národní památkový ústav sse v těchto dnech účastní mezinárodního veletrhu Monumento Salzburg, který je evropskou platformou pro přeshraniční spolupráci organizací a firem věnujících se památkové péči, obnově a ochraně památek. Letošního ročníku se účastní na 170 vystavovatelů z Rakouska, Německa, Slovinska, Itálie či Slovenska.

Na mezinárodním veletrhu v Salzburgu NPÚ prezentuje vzorovou památkovou obnovu i zpřístupněné památky
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Veletrh Monumento Salzburg také zahájí v Rakousku Rok evropského kulturního dědictví 2018. Po dobu tří dnů, od čtvrtka do soboty, představuje veletrh poznatky o různorodých technikách restaurování, ať už jde o tradiční řemeslné zpracování nebo moderní digitální metody, ale i o dalších památkářských tématech jako je například kulturní krajina.

Národní památkový ústav na salzburském veletrhu prezentuje vzorovou památkovou obnovu historického domu v Liliové ulici 5 v Praze, který od podzimu 2017 slouží jako pracoviště Národního památkového ústavu. Obnově předcházela řada průzkumů, jako například archeologický, stavebněhistorický či restaurátorský. Právě tyto výzkumy, jejichž výsledky byly promítnuty do obnovy a plánovaného využití tak, aby byla naplněna náročná kritéria památkové péče uplatňovaná Národním památkovým ústavem, mohou návštěvníci veletrhu podrobně poznat. Zároveň Národní památkový ústav na veletrhu představuje zpřístupněné památkové objekty po celé české republice i další odbornou činnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STEM: Co nám přineslo třicet let svobody?

10:57 STEM: Co nám přineslo třicet let svobody?

Třicet let po sametové revoluci vyjadřuje spokojenost s celkovou kvalitou života 72 % české společno…