Na mezinárodním veletrhu v Salzburgu NPÚ prezentuje vzorovou památkovou obnovu i zpřístupněné památky

12.01.2018 19:34

Národní památkový ústav sse v těchto dnech účastní mezinárodního veletrhu Monumento Salzburg, který je evropskou platformou pro přeshraniční spolupráci organizací a firem věnujících se památkové péči, obnově a ochraně památek. Letošního ročníku se účastní na 170 vystavovatelů z Rakouska, Německa, Slovinska, Itálie či Slovenska.

Na mezinárodním veletrhu v Salzburgu NPÚ prezentuje vzorovou památkovou obnovu i zpřístupněné památky
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Veletrh Monumento Salzburg také zahájí v Rakousku Rok evropského kulturního dědictví 2018. Po dobu tří dnů, od čtvrtka do soboty, představuje veletrh poznatky o různorodých technikách restaurování, ať už jde o tradiční řemeslné zpracování nebo moderní digitální metody, ale i o dalších památkářských tématech jako je například kulturní krajina.

Národní památkový ústav na salzburském veletrhu prezentuje vzorovou památkovou obnovu historického domu v Liliové ulici 5 v Praze, který od podzimu 2017 slouží jako pracoviště Národního památkového ústavu. Obnově předcházela řada průzkumů, jako například archeologický, stavebněhistorický či restaurátorský. Právě tyto výzkumy, jejichž výsledky byly promítnuty do obnovy a plánovaného využití tak, aby byla naplněna náročná kritéria památkové péče uplatňovaná Národním památkovým ústavem, mohou návštěvníci veletrhu podrobně poznat. Zároveň Národní památkový ústav na veletrhu představuje zpřístupněné památkové objekty po celé české republice i další odbornou činnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Podyjí: Obnovená cesta propojí Samaritánku s turistickými trasami národního parku

21:20 NP Podyjí: Obnovená cesta propojí Samaritánku s turistickými trasami národního parku

Dříve cesta, pak pole a dnes znovu cesta. Po padesáti letech se lidé budou moci znovu projít alejí …