Nadace ČEZ: Alej nově vysázených lip ochladí letní dětský tábor u Telínského mlýna

29.10.2025 15:05 | Tisková zpráva

Ukázková obnova krajiny i zachování stínu pro dětský letní tábor nedaleko Smědčic (okres Rokycany). Oba tyto efekty umožní výsadba osmi lip srdčitých v sedmdesátimetrové aleji lemující jižní scenérii louky hned vedle Telínského (Spáleného) mlýna na pravém břehu Berounky. Tady už 48 roků (pravidelně od roku 1978 a jednou v roce 1971) pořádá letní tábor pro více než 200 dětí z Rokycanska Pionýrská skupina Hrádek. Než poslední říjnovou sobotu začali dospělí členové spolku i jejich děti a vnoučata s výsadbou mladých stromů, musely se vykácet původní staré jasany, které už byly nebezpečné a hrozil jejich pád. Výsadbu nové lipové aleje podpořila necelými 20 tisíci korunami Nadace ČEZ.

Nadace ČEZ: Alej nově vysázených lip ochladí letní dětský tábor u Telínského mlýna
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Pionýr z.s.- Pionýrská skupina Hrádek, která je už od ledna 1989, tedy 36 let, privátním majitelem louky i objektu Telínského mlýna, kde pořádá letní tábory pro děti, se výsadbou osmi nových lip dětem postarala o klidný letní spánek a zároveň též zachovala krajinný ráz jednoho z příjemných míst na toku Berounky. Více než 20 členů spolku se celé dopoledne ve svém volnu podílelo na sázení i úklidu poraženého posledního ze starých stromů, který by mohl někoho zranit.         

Hrádecká skupina zastřešuje 14 oddílů dětí převážně z Hrádku u Rokycan a okolních obcí. Fungují celoročně a sem jezdí na letní tábor. Místo u Telínského mlýna slouží dvěma čtrnáctidenním turnusům, která pořádá. Kouzelné místo nikomu dalšímu nepronajímá, přesto je tu stále živo. Potom, co se tábor „rozbije“, tak si zde volně užívají vodáci, turisté, rybáři i místní, pro něž Telínský mlýn a okolí fungují jako volnočasová relaxační zóna hlavně na jaře a v létě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ASO: První kolektivní smlouva vyššího stupně na rok 2026 byla podepsána

22:03 ASO: První kolektivní smlouva vyššího stupně na rok 2026 byla podepsána

Po nepříliš dlouhém, ale o to intenzivnějším vyjednávání byla d19. prosince 2025 podepsána kolektivn…