Nadace ČEZ: K stěhování dětí z dětského domova chyběl jen kotel

14.07.2019 12:11

Po čtyřech vlastních dětech chtějí dát manželé Valovi z valašské vesnice Hutisko-Solanec šanci dalším, které vyrůstají v dětských domovech. Spolek Rodina sv. Zdislavy, který podporuje kolem 20 pěstounských rodin v okolí Rožnova pod Radhoštěm, jim zajistil a pomohl vybavit větší rodinný dům.

Nadace ČEZ: K stěhování dětí z dětského domova chyběl jen kotel
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Nábytek do pokojů zaplatily spřízněné firmy i soukromí dárci, na domácí spotřebiče přispěly radnice Hutiska-Solance a Rožnova pod Radhoštěm i Mikroregion Rožnovsko, pomohla také Nadace J&T. Zbýval už jen plynový kotel na ústřední vytápění domu, který vysportovali uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Nadace ČEZ jejich aktivitu převedla na finance a poslala na kotel bezmála 80 tisíc korun.

„Tento dům jsme postavili před 20 lety a u pěstounů v něm vyrostla jedna generace dětí. Teď už jsou dospělí, proto jsme do domu přijali novou pěstounskou rodinu. Aby děti přišly do krásného prostředí, rozhodli jsme se dům kompletně zrenovovat, což nás stálo zhruba 700 tisíc korun,“ řekla Olga Michutová, předsedkyně Rodiny sv. Zdislavy, která v regionu provozuje ještě tři podobné domy a pomáhá i mnoha dalším pěstounským rodinám.

Pavel a Andrea Valovi prošli řádnou přípravou a teď už se i se svými čtyřmi potomky těší na nové přírůstky do rodiny. „Původně jsme o pěstounství nijak neuvažovali. Myšlenka nás začala nahlodávat až právě na akci Rodiny sv. Zdislavy pro pěstounské rodiny, kam si nás Olga Michutová pozvala jako rodinnou kapelu. Postupně jsme do této problematiky začali více pronikat a zjistili, že to má smysl,“ vysvětlil Pavel po převzetí klíčů od domu. Ten budou mít manželé v užívání tak dlouho, dokud se budou jako pěstouni starat o děti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Den za obnovu lesa spojil 31 tisíc lidí

15:21 Lesy ČR: Den za obnovu lesa spojil 31 tisíc lidí

Nový les včera vysadilo na 14 místech v republice se státními lesníky z Lesů České republiky 31 tis…