Nadace ČEZ: Oranžové kolo letos slaví patnáct let své existence

06.01.2019 15:45

Více než tři miliony korun „vyjezdili“ vloni v rámci celé České republiky na Oranžových kolech Nadace ČEZ účastníci nejrůznějších sportovních, společenských a kulturních akcích. Minutovou jízdou sbírali body, které byly následně převedeny na finanční podporu pro vybrané neziskové organizace.

Nadace ČEZ: Oranžové kolo letos slaví patnáct let své existence
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Vedle klasických rotopedů má Nadace ČEZ k dispozici také veslařské trenažery a od loňského roku rovněž běžkařský trenažer. Ten se se objeví již během druhého únorového víkendu na ČEZ Jizerská 50 v Bedřichově.

Oranžová kola Nadace ČEZ se pro dobrou věc budou letos ve své různé podobě roztáčet již patnáctým rokem. Jen vloni přitom „najely“ v rámci celé republiky 9 263 minutových jízd, během nichž návštěvníci celkem třiceti společenských událostí – hudebních festivalů, sportovních či jiných kulturních akcí pomohli svým šlapáním 54 neziskovým organizacím. Energie jednotlivců vložená do více jak 4 600 duelů vynesla celkovou částku ve výši 3 068 651 koruny.

„Stovky lidí, kteří na různých akcích v průběhu roku nasedali na naše charitativní kola, jsou pro nás důkazem, že aktivity Nadace ČEZ dávají lidem smysl a navíc je i baví. Minutou pohybu převedenou pak na finanční podporu, tak všichni přispěli na dobrou věc, Spolu s podpořenými organizacemi děkuji každému, kdo se vloni s chutí do charitativního šlapání zapojil,“ uvedla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ. Sama je zvědavá, co přinese jubilejní 15. sezona Oranžového kola. Během té loňské například vysokou rekordní laťku nasadil velmi oblíbený festival Jičín - město pohádky. „Oranžová kola se v Jičíně takřka nezastavila a během několika hodin se za výrazné převahy dětí odehrály 602 minutové charitativní jízdy.“

Ke stálicím na mapě Oranžových kol patří mimo ČEZ Jizerská 50 například letní multižánrový festival Colours of Ostrava či pražské Primátorky. Naopak letos zcela novou středočeskou destinací byl pro Energy zónu s charitativními koly Třídenní festival Soundtrack Poděbrady. Navzdory deštivému počasí odjeli zájemci 501 duel pro Centrum sociálních a zdravotních služeb v Poděbradech a Nadační fond Pink Bubble. Oběma organizacím tak pomohli k celkové částce 203 591 korun.

Speciálně upravené rotopedy byly vloni i součástí Dne otevřených dveří Elektrárny Mělník. Během 105 minutových jízd na čtyřech kolech se přitom podařilo 420 šlapajícím „vyjet“ celkem 104 946 korun.  V praxi to znamenalo, že pomáhali získat finanční prostředky buď mělnickému Gymnáziu Jana Palacha, nebo Základní a mateřské škole v Horních Počaplech. První škola tak získala 53 607 a druhá 51 339 korun, a to na modernizaci svých počítačových učeben.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002. V grantových programech podporuje sociální, kulturní, sportovní a ekologické projekty, spolupracuje s regiony a do svých aktivit zapojuje veřejnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČHMÚ: Kvalita ovzduší na území České republiky v roce 2019

22:28 ČHMÚ: Kvalita ovzduší na území České republiky v roce 2019

Úsek kvality ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydává první část předběžné zprávy …