Nadace ČEZ: Ve Vodňanech mají první workoutové hřiště

10.06.2020 8:39

Pět hrazd, svislé i vodorovné žebřiny nebo gymnastické kruhy mohou nově využívat ke cvičení lidé ve Vodňanech. Pro sportovce otevřelo město ve zdejším areálu Blanice vůbec první venkovní workoutové hřiště. Na pokrytí celkových nákladů ve výši 440 tisíc se podílela Nadace ČEZ částkou 250 tisíc korun.

Nadace ČEZ: Ve Vodňanech mají první workoutové hřiště
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Cvičit s vlastní váhou a na čerstvém vzduchu mohou nově sportovci ve Vodňanech
reklama

Hned devět posilovacích prvků a navíc pružnou dopadovou plochu má nové workooutové hřiště, které mohou místní nově využívat ve zdejším sportovním areálu Blanice. „Mezi lidmi byl o tento druh sportoviště zájem. Aby hřiště odpovídalo potřebám našich workoutistů, tak jsme některé z nich zapojili do přípravy. Prvky jsou bezúdržbové, nicméně počítáme s pravidelnou roční revizí, abychom zajistili jeho bezpečnost a dlouhou životnost,“ uvedl starosta města Milan Němeček.

Nové hřiště je určeno pro sportovce, kteří cvičí s vlastní vahou. Využít ho ale může v podstatě kdokoli, kdo si chce zacvičit na čerstvém vzduchu. Hřiště, stejně jako celý víceúčelový areál, je přístupné od 8. do 21. hodin, vstup je zdarma. Pro Nadaci ČEZ jde už o 98 hřiště, které na jihu Čech vzniklo podporou energetické nadace. „Náš grantový program Oranžové hřiště pomáhá městům a obcím po celé zemi financovat výstavbu a rekonstrukce venkovních hřišť více než patnáct let. Díky této spolupráci už vzniklo přes pět stovek bezpečných Oranžových hřišť. A projekty zaměřené aktivní trávení volného času dětí i dospělých rádi podpoříme,“ doplnil František Lust, člen správní rady Nadace ČEZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČHMÚ: Ministr Brabec slavnostně otevřel novou budovu Českého hydrometeorologického ústavu

17:36 ČHMÚ: Ministr Brabec slavnostně otevřel novou budovu Českého hydrometeorologického ústavu

Ministr životního prostředí se zúčastnil v pražských Komořanech slavnostního otevření nového předpov…