Nadace ČEZ: Ve Vřesině na Hlučínsku pomůže Oranžový přechod i malým fotbalistům

10.03.2020 22:01

Přechod pro chodce v nepřehledném místě v centru Vřesiny na Hlučínsku je od března výrazně bezpečnější. Díky 120 tisíci korunám od Nadace ČEZ z něj obec vybudovala takzvaný Oranžový, tedy bezpečně nasvícený přechod.

Nadace ČEZ: Ve Vřesině na Hlučínsku pomůže Oranžový přechod i malým fotbalistům
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

„Dříve byl přechod neosvětlený, a protože jej využívají nejen děti cestou do školy, ale i malí fotbalisté při cestách na odpolední a podvečerní tréninky, bylo pro nás jeho nasvícení prioritou,“ vysvětlila starostka Vřesiny Bohuslava Krupová a upřesnila, že přechod přes krajskou silnici, která dělí vesnici na dvě části, využívají čas od času všichni občané.

Výběr přechodu posvětil také moravskoslezský koordinátor BESIP Pavel Blahut. „Při cestě z Darkoviček je přechod hned za nepřehlednou zatáčkou, směrem od Píště naopak řidiči přijíždějí po rovince, která je svádí ke zvýšení rychlosti. Osvětlení tohoto přechodu dávám palec nahoru,“ řekl po přestřižení pásky Pavel Blahut.

Od roku 2013 podpořila Nadace ČEZ v rámci programu Oranžové přechody po celé republice přes 150 projektů, což odpovídá více než 200 nově nasvětleným přechodům. „Moderní osvětlení přechodu zvyšuje bezpečnost chodců o 65 procent. To je jeden z důležitých argumentů odborníků, díky kterému se programu Oranžové přechody věnujeme dlouhodobě,“ vysvětlila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Na tři stovky lidí získaly o víkendu možnost osobně navštívit přísně střežený areál Dukovan

14:08 ČEZ: Na tři stovky lidí získaly o víkendu možnost osobně navštívit přísně střežený areál Dukovan

Podívat se z bezprostřední blízkosti na 125 metrů vysoké chladicí věže, nahlédnout do skladu použité…