Nadace ČEZ: Zastávka v Háji ve Slezsku už čeká na školáky

19.04.2021 9:02

Už žádné přebíhání přes nebezpečnou silnici! Rodiče kluků a holek z okolních vesnic, kteří čekají na zastávce Školní v Háji ve Slezsku na autobus domů, teď budou mít klidnější spaní.

Nadace ČEZ: Zastávka v Háji ve Slezsku už čeká na školáky
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

Zatímco dříve byla krytá zastávka jen na jedné straně cesty a děti, které se do ní při dešti schovaly, narychlo při příjezdu autobusu přebíhaly cestu, teď jsou přístřešky na obou stranách komunikace. Na vybudování nového autobusového přístřešku přispěla obci 70 tisíc Kč Nadace ČEZ, která se na zvyšování bezpečnosti na silnicích zaměřuje dlouhodobě.

„Přestože tam zajišťuje dozor škola i obec, pořád to hlídat nejde. Když jsem viděl, jak děcka lítají přes silnici tam a zpátky, bylo mi jasné, že musíme něco udělat a změnit to. Jsme rádi, že nám na úpravu zastávky přispěla právě Nadace ČEZ, protože nový přístřešek bude sloužit nejen dětem, ale i seniorům a hendikepovaným, aby se měli kde posadit a odpočinout při čekání na autobus,“ vysvětluje starosta Háje ve Slezsku Karel Palovský.

Obec spolupracuje se Skupinou ČEZ dlouhodobě. V roce 2016 vybudovala díky 300tisícovému grantu Nadace ČEZ skatepark, energetici jí také pravidelně přispívají na rozsvícení vánočního stromu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

22:11 Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

Ombudsman Stanislav Křeček se stále častěji setkává s problémem, který je obvykle spojen s činností …