Nadace SYNOT: Dva miliony pro sportovce regionu!

15.04.2018 12:15

Páteční večer patřil v uherskohradišťském Domu kultury dalšímu předávání grantů Nadace SYNOT. Tentokrát si pro své příspěvky přišli zástupci tělovýchovných jednot, spolků, organizací či klubů. Nadace totiž rozdělila dva miliony korun v rámci tzv. sportovního grantu.

Nadace SYNOT: Dva miliony pro sportovce regionu!
Foto: Nadace Synot
Popisek: Nadace Synot, logo.
reklama

„I v letošním roce byl o finanční pomoc obrovský zájem. Obrátilo se na nás 283 žadatelů a celkový objem požadovaných finančních prostředků byl 11 milionů korun. Podpořili jsme celkem 222 žadatelů z celého Zlínského kraje,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT, podnikatel a senátor Ivo Valenta a doplnil: „Tak velké množství žadatelů jen dokazuje, že situace ve financování českého sportu je stále žalostná. Sport je zejména pro děti a mládež klíčový, je proto potřeba, aby se k němu podle toho přistupovalo a jednotlivé kluby měly stabilní a především předvídatelný zdroj financování.“

Slavnostní večer měl také řadu hostů. Na pódiu se objevil například Libor Lukáš. Právě on byl jako hejtman Zlínského kraje jedním z těch, kdo před lety doporučil vznik nadačního grantového systému, který pomáhá regionu dodnes.