Náměstek Kulhánek zahájil mezinárodní expertní seminář k tématu byznysu a lidských práv

13.12.2015 9:01

Dne 10. prosince 2015 se v rámci připomínky Dne lidských práv uskutečnil na Ministerstvu zahraničních věcí mezinárodní expertní seminář k tématu byznysu a lidských práv.

Náměstek Kulhánek zahájil mezinárodní expertní seminář k tématu byznysu a lidských práv
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Seminář zahájil náměstek ministra zahraničí Jakub Kulhánek spolu s náměstkyní ministra pro lidská práva Martinou Štěpánkovou. Dále na něm vystoupili zástupci Úřadu Vysokého komisaře OSN pro lidská práva, ministerstev zahraničních věcí Nizozemska a Německa, nevládních organizací, odborné veřejnosti, odborů a zaměstnavatelů. Na okraj akce se rovněž uskutečnilo setkání se zástupci českého byznysu.

Účastníci semináře se podrobně seznámili s Obecnými zásadami OSN pro byznys a lidská práva a jejich odlišností od konceptu společenské odpovědnosti firem. Seminář také poskytl první příležitost k diskusi o implementaci Obecných zásad OSN ze strany České republiky. Náměstkyně ministra pro lidská práva Martina Štěpánková informovala o zřízení pracovní skupiny, která se poprvé sejde počátkem příštího roku a povede diskusi o možnosti vypracování národního akčního plánu k byznysu a lidským právům. Bylo zdůrazněno, že další kroky v rámci národní implementace Obecných zásad OSN předpokládají aktivní zapojení zástupců byznysu, odborů, nevládního sektoru, odborné veřejnosti a orgánů státní správy. Koordinací aktivit na národní úrovni se ujal Úřad vlády ČR.

Obecné zásady OSN pro byznys a lidská práva byly přijaty rezolucí Rady OSN pro lidská práva č. 17/4 ze dne 16. června 2011. Jedná se o principy poskytující globální standard pro prevenci a řešení negativních dopadů lidských práv v souvislosti s byznysem. Obecné zásady OSN sestávají ze tří pilířů: první upravuje povinnosti států, druhý zodpovědnost firem a třetí přístup k nápravným prostředkům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Acorus: Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí

22:27 Acorus: Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí

Pražská jogínská komunita opět v rámci oslav Mezinárodního dne jogy - Namaste Yoga Day - pomáhala o…