Náměstek hejtmana v Královehradeckém kraji absolvoval inspekční cestu

10.08.2015 17:38

Náměstek hejtmana Karel Janeček, který je odpovědný za oblast dopravy, se spolu s náměstkem ředitele SÚS Královéhradeckého kraje Jiřím Koutníkem v pátek vydal na inspekční cestu po dopravních stavbách v rychnovském a náchodském okrese. Žádné nedostatky při ní nebyly zjištěny a předpokládané termíny dokončení se zatím daří dodržovat.

Náměstek hejtmana v Královehradeckém kraji absolvoval inspekční cestu
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.
reklama

„Z uskutečněné cesty mám dobrý pocit. Na všech navštívených místech navzdory extrémním teplotám pracovníci stavebních firem pracovali naplno. Podobné výjezdy hodlám uskutečnit i po dalších částech kraje,“ řekl po návratu Karel Janeček.

Ten páteční šňůru návštěv začal na silnici z Borohrádku do Čermné nad Orlicí, kde se na více než čtyřkilometrovém opravovaném úseku pokračovalo ve frézování vozovky. Ještě o něco delší část silnice se opravuje mezi Křivicemi a Ličnem. Pokud dojde k zintenzivnění prací, i zde by se mělo stíhat podle plánu. Jedna z nejdůležitějších rekonstrukcí silniční sítě na Rychnovsku probíhá na silnici druhé třídy mezi Voděrady a Záhornicí. Ta byla považována za jednu z nejvíce poškozených silnic druhé třídy v celém kraji. Všechny zmíněné stavby se provádějí za úplné uzavírky.

Naopak jen krátké zdržení znamená pro motoristy stavba nového mostu u nádraží v Opočně, protože doprava je řízena semafory přes vedlestojící provizorní most. Vzhledem k blízkosti cukrovaru v Českém Meziříčí musí být provoz v plném rozsahu obnoven před zahájením řepné kampaně.

Na pomezí Rychnovska a Náchodska se pracuje na dvou místech v okolí Nového Hrádku. Druhou etapou tu pokračuje rekonstrukce silnice Rokol – Nový Hrádek – Borová, na níž se pracovalo již v loňském roce. Z křižovatky pod známým poutním místem pak vybíhá silnice do místní části Doly, kde se nachází několik provozoven a také mikrobiologický ústav Akademie věd ČR. I tato komunikace je v péči stavařů.

Asi nejvíce po svém dokončení potěší motoristy nová vozovka v novoměstské ulici Náchodská. Ačkoliv se jedná o silnici třetí třídy, v úseku Nové Město nad Metují – Vrchoviny přebírá hlavní tíhu tranzitní dopravy jedoucí po silnici I/14 a významně tak odlehčuje centru města.

Páteční výjezd byl ukončen v rychnovské místní části Habrová, kde se obnovuje zborcená opěrná zeď. V řadě případů navíc místní samosprávy využily rekonstrukce silnic k budování přilehlých chodníků a jiné infrastruktury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Zlín: Austrálie je u nás plná klokanů

10:31 Zoo Zlín: Austrálie je u nás plná klokanů

Zlín - Zlínská zoo se může pochlubit dalším chovatelským úspěchem. Skupina 19 klokanů rudokrkých se …